13 лютого в малому залі засідань міської ради міський голова Василь Іванович Дзед провів нараду з головами постійних депутатськийх комісій міської ради. На нараді вирішували актуальні питання життєдіяльності міста. Першим питанням обговорювався стан водопровідно-каналізаційного господарства міста. Доповідаючи з цього питання, директор КП ВУВКГ Павло Колесников відзначив, що у місті експлуатується близько
157,65 км. водопровідних мереж, з яких 20% знаходиться в аварійному стані, майже 12% необхідно терміново замінити.

У системі водовідведення, у першу чергу, підлягає вирішенню питання завершення реконструкції загальноміських очисних споруд, реконструкція напірних колекторів по вул. Лісового, вул. Марути, вул. Будівельників та реконструкція КНС, а також реконструкція насосних станцій ІІІ-го підйому із заміною насосного обладнання на енергозберігаюче.

Міські очисні споруди, частина з яких введена у 1934 році, знаходяться в незадовільному стані та потребують негайної реконструкції.

Залишається негативним показник зносу основних засобів системи водовідведення міста: в експлуатації знаходиться 84,67 км каналізаційних мереж (колекторів, вуличних та дворових). В аварійному стані перебуває 16,8% самопливних, 34,2% напірних каналізаційних мереж та 6% потребують термінової заміни. 

Через те, що у діючому тарифі на водопостачання закладена норма втрат води лише 12,7%, а на сьогодні втрати води в мережі значно більші, водопостачальні підприємства міста не мають можливості організувати рентабельну діяльність підприємства.

Підсумовуючи доповідь начальника КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Василь Дзед відзначив, що міський бюджет не в змозі профінансувати такий обсяг робіт і одним зі шляхів виходу з даної ситуації є кредит Європейського Інвестиційного банку.

Міський голова надав слово Євгену Радченку – директору державного підприємства «Центр розвитку державно-приватного партнерства» Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, який докладно розповів про умови такого кредиту та відзначив, що в Україні вже багато міст отримали кредити цього банку. Після проведення реконструкції водопровідно-каналізаційного господарства ці міста за рахунок економії енергоресурсів та зменшення втрат у водопровідних мережах, без підвищення тарифу, виплачують кредит. До того ж даний кредит надається під гарантії держави, відсоткова ставка – 3% річних, – зазначив Євген Радченко.

Заслухавши виступаючих, голови постійних депутатських комісій домовились ще раз розглянути це питання на сесії міської ради, щоб прийняти відповідне рішення.

Наступною темою для обговорення став фінансовий стан комунального підприємства «Конотопське трамвайне управління».  З цього питання доповів директор підприємства Володимир Прокопенко. Зокрема він зазначив, що за підсумками 2012 року доходи підприємства склали 6697,7 тис.грн., перевезено 5645 тис. пасажирів, в тому числі: платних – 1925 тис.чол. та 3720 тис.чол. – пільгової категорії. Збиток підприємства склав 318,8 тис.грн.

На 11.02.2013 заборгованість з державного бюджету по відшкодуванню за перевезення пільгової категорії населення підприємству «Конотопське трамвайне управління» становить 744 тис.грн. З цієї причини підприємство не має можливості вчасно виплачувати працівникам заробітну плату.

Для проведення ремонтних робіт, як трамваїв, так і колії та контактного проводу  потреба на 2013 рік складає більше 2 млн. грн., – зазначив керівник підприємства. У зв’язку з тим, що у січні цього року депутати 1,5 млн. грн., передбачених на підтримку міського трамваю, перерозподілили на ремонт доріг, Володимир Анатолійович звернувся до голів депутатських комісій, враховуючи теперішній стан підприємства, переглянути це рішення.

У результаті обговорення представники депутатського корпусу міської ради підтримали пропозицію міського голови щодо розподілу 1 млн. грн. на потреби «Конотопського трамвайного управління», а 500 тис. грн. залишити на поточний ремонт доріг. Василь Іванович доручив відповідальним працівникам виконавчого комітету підготувати відповідний проект рішення.

Також на цій зустрічі було розглянуте питання необхідності розробки концепції розвитку індустріального парку в м.Конотоп. Учасники зібрання підтримали розгляд цього питання на черговій сесії міської ради.