21 лютого 2013 року згідно з планом роботи методичного кабінету відділу освіти міської ради, на виконання Програми роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю міста на 2012-2014 роки, затвердженої сесією міської ради від 28.12.2011року,  з метою активізації позакласної роботи  з обдарованими та здібними учнями, виховання свідомих громадян України, здатних до успішного володіння рідною мовою, піднесення престижу української мови як державної та на відзначення Міжнародного дня рідної мови  на базі спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №9 з класами з поглибленим вивченням української мови та літератури було  проведено конкурсно-розважальну програму «Я гордий тим, що українець зроду!» з участю учнів 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, що проходила як творче змагання  команд.

Відповідно до Положення кожна школа представляла до участі  одного учня, із числа яких було сформовано дві команди. У ході змагань оцінювалися рівень засвоєння учнями програмових знань з української мови, здатність застосовувати їх на практиці, уміння співпрацювати у складі команди, творчість та кмітливість учасників.

Краще підготовленою до змагань була команда «Соняшник» у складі: Гур’янової Вікторії,  СШ №2 (учитель Пономарьова Л.М.); Шекетери Ольги, ЗОШ №5 (учитель Горбенко Ж.П.); Зіміної Катерини, ЗОШ №7 (учитель Антипова Г.В.); Швед Анастасії, ЗОШ №10 (учитель Кисельова І.І.); Шестерніна Владислава, ЗОШ №11 (учитель Лелюхіна А.І.); Гриценко Наталії, Підлипненська ЗОШ (учитель Щербина Л.М.), що і визначило їх як переможців. У команді «Волошка» активними та кмітливими визнані Радченко Катерина, гімназія (учитель Кусенко Ю.М.); Хаярова Карина, СШ №3 (учительОлех Л.М.).

Оволодіння рідною мовою визначає багатство, широту інтелектуальних та естетичних поглядів особистості. У ході  змагань на учасників чекало  декілька раундів: експрес-пошук; криниця народної мудрості; заговори, щоб я тебе побачив; антиреклама; ми – поліглоти; магічна скринька. А на завершення – супергра «Питання на засипку». Цікавим було завдання прокоментувати помилки, знайдені в текстах реклам, що розміщені в нашому місті, або ж  за допомогою міміки та жестів показати фразеологічний вислів тощо.

Відбулося нагородження учасників команди, що перемогла, дипломами відділу освіти міської ради та призами.

Досконалості у вивченні мови  немає меж, і семикласникам було на кого рівнятися, бо на заході були присутні учні, які в нинішньому навчальному році  гідно представили наше місто та досягли високих результатів у ході ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської  олімпіади з української мови і літератури та творчих конкурсів. Це Деняк Євгенія, Філь Анна, Сергієнко Єлизавета, Прилепко Каріна, учні гімназії; Коваленко Ольга, учениця ЗОШ №7; Рибець Іван, учень СШ №9; Приходько Діана, учениця СШ №3, яким від Конотопської міської благодійної організації «Світанок» вручено подарунки. На заході були також присутні справжні майстри своєї справи, учителі, які підготували цих переможців: Самодай Людмила Анатоліївна, Журавель Людмила Василівна, Самоха Лідія Петрівна, Головань Наталія Михайлівна, учителі гімназії; Лінчак Валентина Миколаївна, СШ №3; Антипова Галина Василівна, ЗОШ №7; Бондар Світлана Михайлівна, СШ№9, яким начальником відділу освіти міської ради Шерудило Тетяною Миколаївною вручені книги «Конотоп на перехресті шляхів», що підготовлені та видані Конотопською міською радою.

Тож, шануймо й бережімо мову

Не лиш за те,  що ніжнокольорова,

Ласкава, ніби материнський спів,

А ще й тому, що наша рідна мова –

Це спадщина від предків і батьків.