27 лютого під головуванням міського голови Дзеда В.І. відбулася 29 сесія Конотопської міської ради шостого скликання, на якій було розглянуто 27 питань.

В роботі сесії прийняли участь 32 депутати міської ради, народний депутат України Ігор Мірошниченко, депутати обласної ради Григорій Доляр, Віктор Ляшенко, заступник Конотопського міжрайонного прокурора Сергій Шелудяков, керівники виконавчих органів міської ради, представники засобів масової інформації.

Серед основних питань, які розглядались на сесії, депутати заслухали звіти голів чотирьох постійних комісій міської ради. Про роботу комісій у минулому році проінформували Сергій Щербань, голова постійної комісії міської ради з питань економіки, планування бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку міста, Олександр Сахно, голова постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, охорони навколишнього середовища, Сергій Концедал, голова постійної комісії з питань архітектури, містобудування, земельних відносин та Степан Іваницький, голова постійної комісії міської ради з питань промисловості, транспорту та зв’язку, підприємництва, торгівлі та надання послуг, який виступив з критикою діяльності міського голови. На що з ініціативи міського голови Василя Дзеда було створено дві комісії у складі депутатів міської ради з метою перевірки викладених фактів та роботи галузі житлово-комунального господарства.

Також депутати заслухали та взяли до відома звіти заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Валентини Кошевецької та керуючого справами виконкому Анатолія Фалька.

Крім того, було внесено необхідні зміни до міського бюджету, програми економічного і соціального розвитку міста, плану діяльності Конотопської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік, Програми підтримки та розвитку малого і середнього підприємництва у м.Конотоп, міської Програми розвитку електротранспорту та програми енергоефективності.

За результатами сесії, для фінансової підтримки та статутної діяльності КП «Конотопське трамвайне управління» в цілому виділено 1 млн. грн. Депутати розглянули та затвердили перелік проектів для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, кошторис видатків міського фонду охорони навколишнього природного середовища на 2013 рік, міську Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2015 роки та концепцію Конотопського індустріального парку. В обговоренні останнього питання прийняв участь народний депутат України Ігор Мірошниченко, який висловив занепокоєння, що у разі створення індустріального парку буде знищено аеродром, в районі якого планується розміщення цього парку. Проте концепція передбачає, що аеродром буде збережено, і дане рішення було прийнято.

Ігор Мірошниченко також закликав депутатів міської ради до співпраці і повідомив про відкриття своєї приймальні в місті.

В ході роботи сесії депутати розглянули та прийняли ряд рішень з питань комунальної власності та земельних відносин. Необхідної кількості для прийняття не набрав проект рішення з питання про надання в суборенду земельної ділянки для будівництва полігону твердих побутових відходів, тому дане рішення прийнято не було.

Також не набрали необхідної кількості голосів для прийняття проекти рішень, які з ініціативи депутата міської ради Степана Іваницького були внесені до порядку денного на початку роботи сесії – «Про призупинення дії рішення міської ради від 23.11.2011 «Про порядок підготовки на сесію міської ради питань щодо надання пільг по сплаті податків і зборів», «Про встановлення коефіцієнтів по визначенню розміру орендної плати», ініціювання яких було пов’язане з введенням нової грошової оцінки землі, та питання про внесення змін до рішення міської ради від 28.12.2011 «Про структуру, чисельність апарату міської ради, її виконавчого комітету, відділів по забезпеченню діяльності виконавчих органів ради, виконкому, самостійних відділів, управлінь міської ради» в частині скасування делегування повноважень міському голові щодо преміювання секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконкому, встановлення їм надбавок та надання допомоги для оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань згідно чинного законодавства в межах фонду оплати праці.