Вже стало традицією проведення в березні Шевченківських свят, в яких з задоволенням бере участь велика частина населення України. 9 березня минає 199-та річниця від дня народження великого українського поета Тараса Шевченка. Напередодні свята                             5 березня 2013 року, бібліотекарі центральної міської бібліотеки        ім.С.І.Пономарьова завітали до Конотопського виправного центру №130, щоб ушанувати пам’ять Великого Кобзаря.

Тарас Шевченко. Кобзар. Національний геній. І в той же час – земна людина, не позбавлена людських вад та багатьох чоловічих слабкостей. Чим більше ми знатимемо сьогодні про життя поета, про все і всіх, пов’язаних з його життям, тим більше відкривається для нас творчість генія, тим глибше ми осягнемо поетове серце.

Тому не випадково темою нашої розмови були «Жінки в житті Тараса Шевченка». В серці поета повсякчас була присутня жінка. Власне  тяжкій долі української жінки  присвячені заледве не всі  твори Тараса Шевченка.

Бібліотекарі Любов Титаренко та Наталія Пошукайло розповіли про жінок, які полонили серце Тараса Шевченка та лишили слід у його поезії. Ніна Супрунова прочитала любовну поезію та листи до коханих жінок. Присутні на прикладах поетичних шедеврів інтимної лірики Кобзаря відчули красу і складність людських почуттів, знайшли ще один з ключів до розкриття творчості Шевченка, її тематики, розгадки соціальних і життєвих ідеалів поета. У рамках заходу звучали пісні на слова Тараса Шевченка у виконанні українських співаків. Були представлені портрети його улюблених жінок намальованих поетом.

Ув`язнені впевнились, що такого апофеозу жіночого кохання і жіночої муки не знайти, мабуть, ні в одного з поетів світу.

Нещасний в особистому житті, Тарас Шевченко найвищу й найчистішу красу світу бачив у жінці, в матері. Образ жінки-коханки, жінки-матері виливається в нього в улюблений ним образ зорі.