Другий етап 16-ї туристичної спартакіади серед команд учнів навчальних закладів міста відбувся на Конотопській станції юних туристів. Він мав назву «Джура». Так у козацькі часи називали зброєносця або помічника у козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці, для яких ця служба була гарним вишколом.

У цьому етапі взяли участь учні 7-8 класів загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл, а також міської гімназії та шкіл-інтернатів.Програма змагань складалася з десяти конкурсів туристичного та загальнофізичного спрямування. Серед них – вкладання рюкзака, в’язання вузлів, встановлення намету, вис на руці, подолання смуги перешкод тощо.

За словами директора СЮТур Валентини Черняк, ці змагання є традиційними і сприяють розширенню і поглибленню співпраці позашкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл міста, популяризації туризму та здорового способу життя, фізичному розвитку та загартуванню школярів, удосконаленню та застосуванню спортивних і туристичних навиків, а також вихованню поваги до козацьких звичаїв та традицій.

У підсумку перемогу здобула команда ЗОШ № 7 (директор школи Сергій В’ячеславович Пустовойт, керівник команди Сергій Миколайович Салій). Друге місце виборола команда Підлипненської ЗОШ (директор школи Віктор Борисович Щербина, керівник команди Борис Миколайович Берьозов), третіми стали юні туристи загальноосвітньої санаторної школи-інтернату (директор школи Олександр Йосипович Аптерман, керівник команди Руслан Борисович Тарасенко).

Команди-призери були нагороджені грамотами відділу освіти Конотопської міської ради.