1-й етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2013» був проведений 13 березня 2013 року працівниками центральної дитячої бібліотеки з учнями 6-7 класів спеціалізованої школи №2. Мета конкурсу було заохочення дітей  до читання сучасної якісної літератури, виявлення  читацьких пріоритетів, вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, а також заохочення до читання дітей, які не читають.

Ведучі конкурсу,  бібліотекарі Тетяна Книш і Валентина Фесенко,  розповіли про конкурс, умови його проведення, значення книжки в житті людини та закликали юних читачів любити і берегти книжку. Учасники конкурсу розповідали про свої улюблені книжки та брали участь у літературних вікторинах. Учні продемонстрували глибокі знання з літератури та високу загальну ерудицію.

Переможцями 1-го етапу конкурсу серед учнів спеціалізованої школи №2 стали: серед учнів шостого класу – Поліна Назаренко, серед семикласників -Євген Щербина.

У рамках 2-го етапу протягом березня у місті заплановано проведення відбіркового етапу і серед учнів 6-7 класів інших навчальних закладів міста.

Після завершення відбіркового етапу на рівні міста, та визначення                        2-х найкращих читачів серед всіх навчальних закладів, їх буде запрошено на заключний етап конкурсу, де будуть визначені «Найкращі читачі України»               (по одному з 6 і 7 класів), які вирушать до Львова на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія».