У неділю, 17 березня, гучно і весело конотопчани проводжали зиму та зустрічали весну. Свято Масляної традиційно відзначали у міському парку культури та відпочинку. Навіть погода в цей день сприяла доброму настрою – легкий сніжок чергувався із ласкавим передвесняним сонцем.

За традицією, спочатку спалили опудало Зими, зроблене із соломи. А поблизу – на відкритій сцені лунали пісні, які зігрівали конотопчан не гірше, ніж ритуальний вогонь. Родзинкою свята став фестиваль сала, який зібрав усіх любителів цієї національної страви. А щоб було ситніше, до сала всім бажаючим пропонували смачну козацьку кашу «Тететрю».

Можна було придбати смачні страви і на «Масляному ярмарку». Особливо розбігались очі у дітлахів: яскраві льодяники, солодка вата, бублики та тістечка, ну і, звичайно, млинці – символ весняного сонця. Крім батутів та надувних гірок, на малечу чекала і традиційна розвага – катання на білогривому коні, запряженому у санчата.

Обрядовий стовп, без якого не обходиться ні одна Масляна, змінив місцерозташування та, як завжди, зібрав довкола натовп сміливців та їх вболівальників. Молоді хлопці та чоловіки випробовували себе на міцність, намагаючись залізти на самий вершечок слизького і холодного стовпа. Але отримати приз вдалося далеко не всім. Майже дві години знадобилося представникам сильної статі, щоб подолати вершину і здобути нагороди. Ось так – переможно і весело конотопчани попрощалися з зимою. Втомившись від снігу і морозу, закликали весну-красну у гості. Хай же приходить вона – усім на радість, на добрий врожай, на достаток!