tuzden chutanna2
Важко переоцінити значення книги для людства. Спочатку рукописна, а потім  і друкована вона була і залишається невичерпним джерелом знань.

Щороку в дні весняних канікул проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання – тиждень спілкування з літературними героями, письменниками, художниками.

Урочисте відкриття тижня «Сузір’я  вічного й святого – дитяча книга на землі» пройшло в центральній дитячій бібліотеці 18 березня 2013 року.  В гості до бібліотеки завітали учні всіх шкіл міста разом зі шкільними бібліотекарями. Розпочали святкову програму ведучі – учениці ЗОШ №5 Катя Демченко і Альона Мовчан, які розповіли присутнім про історію виникнення свята. В рамках урочистого відкриття Тижня дитячого читання  учасники мали змогу переглянути театралізоване дійство «Подорож в історію книги» поставлене  учнями 6-го класу ЗОШ №5.  У виконанні учнів шкіл міста прозвучали пісні та вірші про книгу, поринути у чарівний світ музики допомогла учениця 8-го класу ЗОШ №13  Катерина Мотузка. Позитивні емоції  викликав виступ Володі Поліщука учня спеціалізованої школи №9, який написав і виконав пісню  про книгу. Закінчився захід  врученням призів учасникам Тижня дитячого читання.

Започаткований у 1943 році під назвою «Книжкові іменини» Всеукраїнський тиждень  дитячого читання і до цього часу залишається  Святом дитини і книги. Затишок, святковість, піднесений настрій ведучих і слухачів, вірші, пісні, веселі гуморески, сценки – запам’ятаються надовго.  До свята в бібліотеці також діяла книжково-ілюстративна виставка «Книга – твій дивосвіт».

Програма проведення Тижня передбачає літературні калейдоскопи, літературні круїзи, огляди, різноманітні книжкові виставки та різні розваги.