tuzden unatskoi knugu
До найвизначніших надбань людської цивілізації належить книга. Книги – це життєдайні ріки, які наповнюють духовністю й культурними надбаннями попередників усе нові й нові покоління. В ці весняні дні, коли пробуджується природа, в центральній міській бібліотеці імені                                С.І. Пономарьова традиційно проходить тиждень юнацької книги.                                     У 2013 році він проходив під назвою  «Під вітрилами юнацьких мрій».

В бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку «ЧИТАЙмер успіху», на якій представлені книги різних епох, але актуальних і в наш час для розвитку молодого покоління.

Минають роки і сторіччя, а великі мистецькі надбання залишаються, надовго переживаючи своїх творців, по-новому розмовляючи з кожним новим століттям. До таких скарбів світового значення належать і творіння, які у 2013 році стали ювілярами. В літературній вітальні «Запрошуємо на ювілей книг», бібліотекарі юнацького абонементу Тетяна Головашова та Наталія Пошукайло презентували наступних ювілярів: «Повість минулих літ» (900 – років), «Декамерон» Бокаччо  (660 – років), «Гаргантюа і Пантагрюель» Ф.Рабле (480 – років), «Енеїда» І.Котляревського (215 – років), «Конотопська відьма» Г. Квітки-Основ’яненка (180 – років), «Фауст» Й.Гете (205 – років), «Піонери» Ф.Купера (190 – років), «За двома зайцями»                     М.Старицького (130 – років) та інших.

На прикладі цих творів учні 10-А класу спеціалізованої школи №2 переконалися, що не важливо в якому  столітті написана книга адже вона не втратила своєї актуальності і сьогодні, і  з неї є що взяти кожному для свого духовного розвитку.