vustavka laliok

22 березня у міському краєзнавчому музеї відкрилась виставка ляльок народної майстрині, нашої землячки Наталії Білоус. Подивитися на авторські ляльки ручної роботи прийшло багато конотопчан – і дітей, і дорослих. Адже любов до іграшки не зникає з віком, вона є джерелом радості для всіх поколінь.

«Кожна лялька, представлена на виставці, несе в собі величезний заряд бадьорості та присущого всім українцям гумору», – зазначив науковий співробітник музею Микола Сосновський. Він розповів відвідувачам про історію ляльки, зробив екскурс у минуле та зазначив, що за кодоном авторські іграшки ручної роботи оцінюються дуже дорого.

Микола Сосновський представив учасниць виставки, народних майстринь – Наталію Білоус та її сестру Олену Колишенко, яка захоплюється японським видом мистецтва – конзаші і виготовляє картини в цьому стилі.

Перед присутніми виступив і ветеран Афганістану Віктор Сущенко, який висловив сподівання, що в нашому місті буде налагоджене масове виробництво конотопських ляльок, які можна було б дарувати туристам і гостям міста.

Кожна лялька Наталії Білоус – це як витвір мистецтва, кожна – неповторна та ексклюзивна. На виготовлення однієї іграшки, за словами майстрині, йде від одного до двох тижнів. Робота дуже кропітка, але неймовірно цікава. Образи, які народжуються уявою та руками лялькарки, вражають своєю різноманітністю. Тут і красуні-українки, і мужні козаки з оселедцями, і Лісова Мавка, і Домовичок, і циганка. Найбільше захоплення викликають іграшки-талісмани, які мають певне смислове значення та піднімають настрій своїм власникам. Власне, кожна іграшка покликана приносити людям радість. От тільки гратися такими ляльками треба обережно, щоб не зіпсувати, – радить майстриня.

Ви не повірите, але виготовлені конотопські ляльки Наталії Білоус із… жіночих колготок. Так-так, зі звичайних капронових колгот, синтапону, паралону та оздоблювальних матеріалів народжуються такі шедеври.

Коштують авторські ляльки від 100 до 400 грн., каже майстриня, і є чудовим подарунком як для дітей, так і для дорослих.

Виставка триватиме до 5 квітня. Тож поспішайте побачити чудові роботи Наталії Білоус та Олени Колишенко, які нікого не залишать байдужими.