budunok
У 2013 році діють державні житлові програми будівництва (придбання) доступного житла та здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Кабінетом  Міністрів України затверджений  Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, який визначає механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів, шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію) чи придбання в об’єктах незавершеного будівництва або не реалізованого замовниками (управителями) в об’єктах, прийнятих в експлуатацію після 2007 року житла (квартири в багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки або майнові права на них) (далі – часткова компенсація процентів).

Перелік об’єктів, в яких може придбатися житло відповідно до цього Порядку (крім індивідуальних житлових будинків, замовниками будівництва яких є позичальники), визначається за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій міжвідомчою комісією. При цьому остаточне рішення про надання позичальнику кредиту на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла в об’єкті приймає банк відповідно до своїх внутрішніх правил.

До кредитів, за якими надається часткова компенсація процентів, установлюються такі вимоги:

надання кредиту в гривнях;

строк кредитування – до 15 років з моменту укладення позичальником кредитного договору;

процентна ставка не перевищує 16 процентів річних;

обов’язковий власний внесок позичальника не перевищує 25 відсотків вартості житла. За бажанням позичальника розмір такого внеску може бути збільшено. Як перший внесок можуть зараховуватися кошти, сплачені позичальником за перевищення нормативної площі та розрахункової вартості квартири. Розмір першого внеску може бути зменшено у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку;

максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація процентів, визначається шляхом множення нормативної площі житла на його розрахункову вартість;

укладення договорів поруки з кожним дієздатним членом сім’ї, на якого розраховується часткова компенсація процентів. Позичальник може укладати договори поруки також з іншими поручителями та надавати додаткову заставу за кредитним договором.

Платоспроможність позичальника може визначатися з урахуванням доходів його поручителів.

Позичальником є громадянин, який потребує поліпшення житлових умов та відповідає вимогам банку до позичальників. Часткова компенсація процентів надається позичальникам (насамперед тим, які перебувають на квартирному обліку, та молодим сім’ям, що мають дітей) за таких умов:

щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 50 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім’ї. Сума часткової компенсації процентів до щомісячного платежу не включається. При цьому сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім’ї, на якого розраховувалася часткова компенсація процентів;

у разі передачі в іпотеку квартири у багатоквартирному житловому будинку, індивідуального житлового будинку повинні бути дотримані вимоги законодавства щодо захисту житлових прав і майнових інтересів дітей, що підтверджується відповідними документами, які надаються позичальником банку;

Відповідно до цього Порядку до таких, що потребують поліпшення житлових умов, належать:

громадяни, які на підставі статті 34 Житлового кодексу Української РСР перебувають на квартирному обліку;

громадяни, які забезпечені за місцем проживання, зареєстрованим в установленому порядку, житловою площею, що не перевищує 9 кв. метрів на одного члена сім’ї, або проживають (зареєстровані в установленому порядку) у гуртожитку, що підтверджується довідкою про склад сім’ї, виданою за місцем проживання.

Нормативна площа житла визначається виходячи з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 18 кв. метрів на кожного наступного члена сім’ї, але не більш як 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинків – не більш як 94 кв. метрів.

Забезпечення громадян  доступним  житлом  здійснюється шляхом надання державної підтримки,  яка полягає  у  сплаті    державою  30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту (далі  –  державна підтримка).

Нормативна площа – максимальна площа житла, з розрахунку якої надається державна підтримка,  яка становить 21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

Об’єкт фінансування  –  об’єкт   житлового   будівництва   чи квартира в об’єкті житлового будівництва;

члени сім’ї громадянина – чоловік (дружина),  батьки, діти, у тому  числі  усиновлені,  баба,  дід,  що  перебувають  на  обліку громадян,  які потребують поліпшення житлових умов, у складі сім’ї громадянина.

Державна підтримка надається шляхом:

сплати за рахунок коштів державного та/або місцевого  бюджету 30  відсотків  вартості  нормативної  площі доступного житла.  При цьому громадянин вносить на свій  поточний  рахунок,  відкритий  в уповноваженому   банку,  кошти  в  обсязі  70  відсотків  вартості нормативної площі доступного житла;

надання уповноваженими банками або виконавцем (у  разі,  коли це передбачено законом) пільгового іпотечного житлового кредиту на строк до  30  років.  Відсоткова  ставка  фінансування  за  такими кредитами  встановлюється  у  розмірі  не  більше облікової ставки Національного банку плюс 2 відсотки.

Для  розрахунку  обсягу   державної   підтримки   вартість 1 кв.   метра   загальної  площі  житла  не  повинна  перевищувати граничної вартості 1 кв.  метра житла,  що визначається  згідно  з порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідний  рік  для  надання   державної   підтримки   з   метою будівництва (придбання) доступного житла,  затвердженим відповідно до законодавства.

Вартість загальної  площі  житла,  що  перевищує   нормативну площу, сплачується громадянином за вартістю, визначеною у договорі про будівництво.

У разі коли  визначена  забудовником  вартість  1  кв.  метра загальної  площі  житла  перевищує  граничну вартість 1 кв.  метра житла,  зазначену в абзаці першому цього пункту,  громадянин, який виявив  бажання  придбати таке житло,  сплачує різницю вартості за власний рахунок.

Право на державну підтримку мають громадяни:

які перебувають на обліку громадян,  що потребують поліпшення житлових умов, та визначені центральними органами виконавчої влади або  органами  місцевого  самоврядування,  які  ведуть  зазначений облік, такими, що мають право на доступне житло;

середньомісячний грошовий  дохід   яких   (заробітна   плата, пенсія,  соціальна  та  матеріальна  допомога,  стипендія  та інші соціальні   виплати,   дохід   від   підприємницької,    наукової, викладацької,  творчої  діяльності та іншої незалежної професійної діяльності,   усі    види    винагород,    грошове    забезпечення військовослужбовців,   дивіденди,   проценти,  роялті,  дохід  від

відчуження цінних паперів та корпоративних прав) разом  з  членами їх  сімей  з  розрахунку  на одну особу не перевищує п’ятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному  регіоні, розрахованого згідно з даними Держстату.

В березні 2013 року на засіданні Міжвідомчої комісії з розгляду пропозицій щодо формування переліку об’єктів житлового будівництва, в яких можуть спрямовуватися державні кошти в рамках реалізації програм будівництва (придбання) доступного житла, у тому числі здешевлення вартості іпотечних кредитів, затверджена нежитлова будівля по вул.Деповській,84 в м.Конотоп   (замовник ТОВ «Атланта Інвест енд Девелопмент».

Всього: 36 квартир, вартість 1 м2 складає 4300 грн.

Виконавчий комітет міської ради просить мешканців міста, які виявили  бажання одержати доступне житло, звернутися до філії-Сумського обласного управління АТ «Ощадбанк» за адресою: вул.Бр.Радченків,36, м.Конотоп, телефон 2-35-32 або Сумської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» за адресою: пр.Леніна,16, м.Конотоп, телефон 6-57-02.