На Сумщині презентували перший в Україні

пілотний проект розвитку дитячо-юнацького футболу

«Документ, який ми представили, – не просто футбольна програма, це – виховання дітей. Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ підтримав її. Мета програми повністю співпадає з його новими соціальними ініціативами «Діти – майбутнє України». Ми продемонструємо, як вміємо розвивати дитячо-юнацький футбол, покажемо справжній результат і тиражуватимемо його на всю Україну. По завершенню реалізації цього соціального проекту Сумщина стане центром дитячо-юнацького футболу в державі», – підкреслив голова облдержадміністрації Юрій ЧМИРЬ.

Виконавчий директор Федерації футболу України Максим БОНДАРЄВ високо оцінив здобутки Сумщини у спорті. Він назвав Програму розвитку дитячо-юнацького футболу унікальною й висловив переконання, що досвід області буде обов’язково поширений в інших регіонах держави.

Легендарний футболіст, уроджень Сумщини Олег ГУСЄВ у своєму відеопосланні жителям області зазначив, що нині спортивна інфраструктура регіону активно розвивається та покращується. «Дитячий футбол на Сумщині дасть свої позитивні результати, адже у нас багато талановитих дітей. Головне – любити свою справу, вкладати в неї душу і багато працювати», – сказав відомий спортсмен.

Програма, яка має на меті створення умов для занять спортом, включає чотири етапи. Перший передбачає введення третього уроку фізкультури в загальноосвітніх школах області, їх методичний супровід фахівцями ДЮСШ, заохочення вчителів фізкультури та тренерів. Другий крок – відкриття секцій з футболу в ДЮСШ та розвиток дворового футболу. Третій етап передбачає створення на Сумщині у 2014 році Академії футболу, футбольного інтернату на 120 осіб, запровадження сучасних методик тренувань, підготовку ліцензованих тренів. Четвертий крок – це професійна кар’єра, навчання сумських спортсменів у провідних клубах країни та світу, поінформував Юрій Чмирь.

Нині Сумщина має суттєві досягнення в розвитку дитячо-юнацького футболу. У 2012 році в області створено дитячий футбольний центр «Барса», в якому навчається понад 700 дітей. Його філії буде відкрито у кожному районі та місті області. Перші такі об’єкти з’являться в Охтирці, Шостці та Конотопі.

Нині в регіоні функціонує 23 стадіони, 339 футбольних полів, 46 майданчиків зі штучним покриттям. До занять футболом залучено 5133 спортсмени, з них 4595 – у дитячо-юнацьких спортивних школах, 87 – у вищих навчальних закладах, 451 – у спортивних клубах. Зі спортсменами займаються 160 професійних тренерів-викладачів.

Упровадження пілотного проекту забезпечить відчутні зміни в розвитку дитячо-юнацького футболу регіону, підготовці кваліфікованого резерву майбутніх футболістів, пропагуванні здорового способу життя, а найголовніше – зменшить рівень захворюваності серед дітей на 30%.