Загальноміська акція «За чисте довкілля» стартувала після відповідного розпорядження міського голови, яким було затверджено склад штабу з проведення Всеукраїнської весняної акції «За чисте довкілля» та план заходів з благоустрою нашого міста. Для належної організації виконання робіт місто було розподілено на мікрорайони, за кожним із яких закріплено заступника міського голови.

Початок великому прибиранню в Конотопі поклав перший загальноміський «чистий четвер», що відбувся 11 квітня, а 20 квітня, у День довкілля, відбулась загальноміська толока.

Аби очистити територію міста від сміття, під час «чистих четвергів» та толоки були залучені працівники близько 200 підприємств, установ та організацій.

Так, було прибране сміття у сквері по вул. Б.Олійника та парку                      ім. Луначарського, у лісосмузі по вул. Металістів і Будівельників та у сквері по вул. Комсомольській. Був наведений лад і на території парку КВРЗ по  вул. Будьоного та саду по вул. І.Франка, на території зони відпочинку озера «Кандибине», парку «Авіаторів» і Меморіалу Слави. Були також прибрані сміттєзвалища по вул. Інтернатній та Бр.Радченків. Загалом участь у благоустрої рідного міста взяли понад п’ять тисяч конотопчан.

Не лишились осторонь цієї благородної справи й волонтери. Під час «круглого столу» у волонтерів міської ветеранської організації та студентів Політехнічного технікуму та  Конотопського інституту СумДу  виникла ідея провести спільну акцію з благоустрою міста. Тож 20 квітня спільними зусиллями була прибрана братська могила жертв фашизму по                     вул. Успенсько-Троїцькій.