Напередодні 27-ї річниці Чорнобильської трагедії у міській бібліотеці для дітей була проведена година – спомин «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить».

Чорнобиль…Чорний біль нашої землі. І скільки не минуло б років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. І тому з біллю і сльозами на очах учням 7-Б класу ЗОШ №9 розповідала свідок тих подій, Голова Конотопського осередку «Інваліди Чорнобиля» Надія Сичова про перші дні цієї страшної чорнобильської катастрофи. Учням були представлені фотографії тих подій, фотоальбом – книга.

Провідний бібліотекар Маргарита Корнієнко ознайомила користувачів бібліотеки з чорнобильськими пожежниками, які без найменших вагань вийшли на жорстокий поєдинок з вогнем, рятуючи станцію і людей. Біля книжкової виставки «Чорнобиль – біль сердець наших», користувачі бібліотеки провели поетичну сторінку «Чорний дзвін Чорнобиля». Дітям було цікаво спілкуватися з учасницею реальних подій, виникло багато запитань і невелика зустріч переросла у змістовний та цікавий діалог. Був переглянутий відеофільм про події в Чорнобилі.

Головною думкою заходу стало те, що героями були всі, хто опинився у вирі тих подій, і безстрашно та жертовно боровся з невидимим ворогом, усвідомлюючи небезпеку. Наприкінці зустрічі учні вшанували героїв – чорнобильців та запалили свічку пам’яті.