З 09 квітня по 08 травня в бібліотеках міста проходив місячник з питань охорони праці та промислової безпеки під гаслом «Всесвітньому дню охорони праці – без травм і аварій». В бібліотеках централізованої бібліотечної системи  проведені комплексні обстеження стану охорони праці, під час яких суттєвих порушень не виявлено.

В рамках вказаного місячника 25 квітня в центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова  проведено  День охорони праці, який відзначається в Україні щорічно з 2006 року. Слухачами заходу були працівники централізованої бібліотечної системи і Конотопської дитячої музичної                 школи №1.

Директор централізованої бібліотечної системи Антоніна Климчук розповіла всім присутніх про правове і нормативне регулювання  охорони праці в Україні, докладніше зупинилася на окремих статтях Закону України «Про охорону праці» та розділах Колективного договору закладу, які стосуються питань охорони праці  й основ техніки безпеки на виробництві, розповіла про нові «Правила охорони праці для  працівників  бібліотек»,  затверджені  наказом  МНС  України 12.12.2012 за №1398  та  зареєстровані  в  Міністерстві юстиції України 03 січня 2013 року за №41/22573, в яких вперше  виписані вимоги безпечного використання комп’ютерних залів бібліотек.

Під час проведення місячника з охорони праці в центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова  організований інформаційний куточок «Охорона праці в ЦБС», де розміщені нормативні документи та літератури з питань охорони праці. Також для працівників централізованої системи  були проведені повторні інструктажі з охорони праці.