День Перемоги – це свято, яке принесло в наші домівки гордість від здобутої перемоги і нестерпний біль від непоправних втрат. Свято, що об’єднує представників усіх поколінь у їхньому щирому прагненні віддати данину шани й поваги воїнам-фронтовикам. Ми низько вклоняємося ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни і підняли країну з руїн у повоєнні роки.

9 Травня назавжди залишиться особливим днем, днем честі та слави нашим батькам та дідам, які відчайдушно чинили опір ворогу на лінії фронту. Це день честі та слави матерям, яким на тендітних плечах довелося винести непомірно важкий воєнний тягар, невтомною працею наближати Перемогу. Про це у своєму зверненні до ветеранів говорив секретар міської ради Микола Олександрович Башкиров. Те, що про події Великої Вітчизняної війни забувати не можна,червоною стрічкою проходило й у виступі Почесного громадянина Конотопа, ветерана Великої Вітчизняної війни Зінчука Сергія Макаровича, який привітав жителів міста від імені покоління визволителів.

Квіти, покладені до підніжжя Меморіалу, стали символом того, що Конотоп пам’ятає про тих, хто не дожив до  славної весни 1945 року, тих, кому вдалося зустріти Перемогу, та хто помер від ран вже у мирний час. Бо тільки пам’ять про ті страшні події здатна вберегти людство від нової, кровопролитної війни.

У церемонії покладання квітів взяли участь представники міської та районної влади, ветерани, представники трудових колективів, навчальних  закладів міста, громадських організацій, засобів масової інформації  та всі небайдужі городяни.

Після урочистостей біля Меморіалу на конотопчан чекала святкова програма у центрі міста, а також заходи на території Музею авіації.