9 Травня конотопці відзначили 68 річницю Великої Перемоги

Програма святкування Дня Перемоги традиційно розпочалася урочистим концертом у міському будинку культури «Зоряний». Утім, цьогоріч сивочолих захисників Вітчизни вітали гості з Сум – артисти обласної філармонії.

Зі сцени одна за одною лунали відомі фронтові пісні і ветерани вже з перших слів підспівували виконавцям. А за душевний спів дарували гучні оплески та вигуки «Браво!». До всього, кожному з визволителів до щему в серці знайоме все те, про що співала молодь, тож почуте навіювало спогади про жахіття минувшини, загублену молодість та сум за тими, кого не помилувала війна. Певно, саме через це на очах багатьох присутніх у залі зрадницьки блищали сльози.

Святкування Дня Перемоги в Конотопі продовжилося низкою інших заходів, основні ж, загальноміські, відбулися у четвер, 9 травня.

Зранку ветерани Великої Вітчизняної війни, військові, представники трудових колективів та навчальних закладів міста урочистою ходою пройшли до Меморіалу Слави, аби під час мітингу-реквієму «Ту славну весну не забути повік» вшанувати живих учасників тих подій та віддати данину пам’яті полеглим.

У кровопролитній битві з фашизмом Україна втратила кожного шостого жителя. Їхні імена навіки занесені в скрижалі пам’яті жертв цієї війни. Саме тому ми повинні пам’ятати про події найстрашнішої із війн та шанувати тих, кому завдячуємо мирним небом над головою. Про це, звертаючись до конотопців і гостей міста на священному для кожного із нас місці, говорив секретар міської ради Микола Башкиров, який привітав учасників мітингу з Днем Перемоги та побажав здоров’я і довголіття сивочолим ветеранам.

Те, що про кровопролитні дні війни та тих, хто не дожив до 68-ї річниці Перемоги, забувати не можна, було головною думкою і виступу Почесного громадянина Конотопа, учасника Великої Вітчизняної Сергія Зінчука. Пройшовши шляхами війни, він як ніхто знає ціну миру і тиші. Тому, звертаючись до представників  молодого покоління, сивочолий ветеран закликав їх любити свою Батьківщину і в жодному разі не допускати повторення жахіть пережитого.

Із привітальним словом з нагоди Дня Перемоги та Воскресіння Христового, яке відзначалось напередодні, до учасників мітингу і, особливо, до ветеранів звернувся єпископ Конотопський і Глухівський Преосвященнійший Роман, який наголосив, що в здобутті Перемоги не обійшлось і без Божої допомоги.  Після чого разом із учасниками хору священнослужителів Свято-Вознесенського кафедрального собору він відслужив заупокійну літію за загиблими у Великій Вітчизняній війні.

Свідченням того, що конотопці шанують своїх героїв, стали квіти пам’яті, які того дня лягли до підніжжя Меморіалу, та хліб-сіль, вручені ветеранам Великої Вітчизняної війни представниками  молодого покоління, як символ незгасної пам’яті до померлих та величезної вдячності живим за ратний подвиг.

Після урочистостей на Меморіалі Слави на конотопців і гостей Конотопа чекала святкова програма, що розгорнулась у центрі міста.

Відчути атмосферу воєнних років давав змогу спеціально створений майданчик з елементами реконструкції бойового табору часів війни і так звана «польова» каша. На цьому майданчику кожен бажаючий міг приміряти загальновійськовий захисний костюм, пройти в ньому смугу перешкод, кинути гранату, і таким чином хоча б частково відчути, як воно бути бійцем.

Таку цікавинку влаштували члени гуртка воєнно-патріотичного виховання «Камуфляж» ЦДЮТ за підтримки відділу міської ради у справах молоді та спорту та пошукового загону «Останній рубіж». Зокрема, завдяки останнім всі мали змогу побачити справжню форму солдатів Червоної Армії та кілька зразків зброї.

«Цікавість молоді до історичного минулого з кожним роком зростає, особливо останнім часом, коли воєнно-патріотичний рух розвивається все більше, – розповідає керівник гуртка «Камуфляж» Богдан Безлюдний. – Дітей це неабияк цікавить, у такий спосіб вони краще усвідомлюють, що таке війна, що таке бути солдатом і наскільки важко було воювати».

Свідченням того, що задум організаторів вдався, стало велике зацікавлення хлопчаків побаченим та бажанням чимшвидше спробувати все й собі.

Цікаву розважально-пізнавальну програму було влаштовано для найменших конотопчан. Так, на площі Миру Конотопським студенським парламентом спільно зі шкільним самоврядуванням було проведено фестиваль дитячого малюнку «Ми проти війни». Всі охочі дітлахи могли намалювати своє бачення Миру, Перемоги, щасливого сьогодення, в якому немає місця війні.

Відвідавши туристичне містечко, розташоване у парку «Юність», хлопці та дівчата випробовували себе на міцність, долаючи смугу перешкод, переправлялися на канатах, змагалися у вправності під час цікавих ігор.  Традиційними стали і платні дитячі розваги – містечко атракціонів з гірками та батутами, а також святковий ярмарок сувенірної продукції, який працював до самого вечора.

Завершився День Перемоги святковим концертом за участі художніх колективів і виконавців міста.