zystri4 petrenko
Саме таку назву мала поетична акварель, що відбулась 22 травня 2013 року в Конотопській центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова з нагоди 60-річного ювілею поетеси, члена Національних спілок письменників і журналістів України Надії Петренко, яку добре знають у Конотопі. Знають і як талановиту поетесу, і як відому журналістку. Давня і тісна дружба пов’язує Надію Пилипівну з центральною міською бібліотекою, де вже неодноразово проводилися зустрічі з нею та презентації її збірок.

Працівники бібліотеки Ірина Символ та Наталія Пошукайло підготували цікаву розповідь про життя і творчість Надії Петренко. В свої розповіді вони відзначили, що вірші  Надії Петренко мають своєрідність та індивідуальність, вони здебільшого прості і невибагливі, проте та простота досягається багатою, гнучкою, легкою, свіжою, соковитою мовою. Надія Петренко має чітке коло окреслених тем, які розробляє. Вона називає поняття так як є, не вдаючись до фальшивих евфемізмів. Вона може загострити підняте питання до пронизливого заклику, до стривоженого дзвону.

Цікаве спостереження про поезію Надії Пилипівни у поета Дмитра Головка: «Твори Надії Петренко наскрізь пройняті полином життя. Поетеса увібрала в себе одвічну жіночу журу. ЇЇ поезія дуже спокійна, до лапідарності, афористична, адресна, без зайвини, а головне – сердечна».

«Родзинкою» зустрічі став виступ самої Надії Петренко. Вона читала свої поезії, які звучали як відповіді на запитання, що могли б поставити їй присутні на зустрічі студенти Конотопського медучилища.

Поетеса щиро подякувала директору централізованої бібліотечної системи Антоніні Климчук та всім працівникам бібліотеки за підготовлену зустріч з нагоди її ювілею.

Привітали Надію Петренко з ювілеєм під час зустрічі головний спеціаліст відділу культури і туризму міської ради Павло Степанідін та  її колеги по перу:  поетеса, керівник літературної студії «Джерела» Ірина Козлова, місцева поетеса і журналіст Олена Савела,  журналіст і краєзнавець Ігор Лисий та місцевий поет Федір Рижий. А пісні у виконані Ганни Романенко, стали справжнім святковим дарунком для Надії Пилипівни.