zarnica2013
З ініціативи громадської ради при виконавчому комітеті Конотопської міської ради, за підтримки сектору міської ради з питань внутрішньої політики, громадськими організаціями «Батьківський дім» та «Конотопський студентський парламент» з  25-26 травня в с. Таранське, поблизу оздоровчого табору «Мрія», було проведено військово-патріотичну гру «Зірниця». Метою якої є патріотичне виховання молоді, виявлення та розвиток у учасників лідерських навичок. Гра проводилась в рамках відзначення 70-ї річниці визволення Сумської області від фашистських загарбників та 72-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни. До участі в грі було залучено учнівську та студентську молодь, вихованців та випускників інтернатних закладів міста, дітей з малозабезпечених, багатодітних, неблагополучних сімей. Загальна кількість учасників склала 50 осіб.

Оскільки захід був дводенний то й наповненість кожного дня була різною. На початку всіх хто приймав участь розділили на дві команди. До складу яких увійшли учасники без розподілу за статевими чи матеріальними принципами. В перший день учасники  відвідали курси тренінгів різної тематики, а саме «Вчимося бути туристами», де навчилися встановлювати намети, користуватися туристичними картами, орієнтуватися на місцевості за допомогою компасу та пройшли туристичну естафету з переправами різного спрямування. Також учасники відвідали тренінгове заняття «Команда це одне ціле, а кожен лідер її вагома складова», де навчилися чути думки кожного та вміти висловити свої ідеї та переконання так, щоб до них прислухалися, дізналися засоби виходу з конфліктної ситуації та стратегії роботи в команді. Після виснажливих занять на всіх чекала смачна вечеря та перегляд фільму військової тематики, який був вагомим мотиватором перед проведенням наступного дня заходу. Вже перед відбоєм учасники ще раз зібрались своїми командами та детально обговорили правила гри «Зірниця» та розробили собі стратегію на наступний день.

Підйом був раннім та неочікуваним. Табір прокинувся о 5 ранку під звуки сирени та вибухи шутих, вишикувався та після оголошення військових дій команди пішли в ліс обирати місце для облаштування табору. На протязі дня до 14.00 відбувалися так би мовити «Бойові дії», під час яких всі мали змогу відчути себе справжніми солдатами, навчитися стратегічно планувати та тактично мислити. Кожна з команд отримувала кожні дві години нові завдання та з усіх сил намагалася їх якомога краще виконати, щоб отримати більшу кількість балів ніж супротивники, а завдання в свою чергу були надзвичайно різноманітними.

По завершенню  змагання було проведено урочисту лінійку, на яку завітали представники Конотопської міської організації ветеранів війни, праці, Збройних Сил та органів правопорядку Теліпко Петро Михайлович – полковник, ветеран збройних сил, Семененко Дмитро Карпович – учасник бойових дій, голова міського осередку союзу радянських офіцерів України, Токарь Володимир Олексійович – ветеран збройних сил, радянський розвідник та представники засобів масової інформації. Ветерани поздоровили всіх присутніх та вручили  грамоти всім учасникам  гри «Зірниці». Після чого учасники запросили ветеранів на вечерю та разом з ними поїли справжнього військового кулішу. Задоволені й повні вражень ветерани відправились по домівкам.

За допомогу в проведенні патріотичної гри «Зірниця» висловлюємо подяку: депутатам Конотопської міської Кирію Олександру Вікторовичу та Демидко Віталію Олеговичу; ПРАТ «Конотопський хлібокомбінат», ПАТ «Конотопм’ясо», магазину «Мойдодир», фірмі «Офіс Центр», Ч.П. «Малай», оптовій базі «Гостинний», ТОВ «Вітчизна», магазину «Фруктовий Світ», приватним підприємцям Фішеру Ю.Б., Солов’ю С.  М., Волкогон Д.В., ФОП Солдатенко А.Н., мобільній мережі «Смайл», інтернет- провайдеру «Зурбаган», аптечній мережі «Наша аптека», ДП «Авіакон», директору ПРАТ «Конотопавтотранс» Кравченку М.М., перевізнику ФОП Комару Ю.С., відділу освіти Конотопської міської ради, ДПТНЗ «Конотопське ПТУ», ПП Лавров І.С. «Вікна-Двері». За інформаційну підтримку висловлюємо подяку ТРК «Вежа», ДТРО «Кон-Такт», газетам «Конотопський край», «Телегурман», «Пререкрёсток».

Як зауважили самі учасники два дні гри замало, тож організатори висловлюють сподівання, що наступного року це чудове дійство повториться та можливо навіть розширитися.