tyberkylioz
29 квітня в актовому залі Конотопської районної лікарні відбувся круглий стіл за участі представників засобів масової інформації, метою якого було обговорення проблеми туберкульозу в місті та області. На круглому столі були присутні Леонід Андрійович Бондаренко – обласний лікар-фтизіатр, Ольга Борисівна Лаба – обласний дитячий фтизіатр, Попов Петро Євгенійович – голова обласної пенітенціарної служби, Федоренко Ігор Павлович – координатор АКСМ від благодійного фонду Рената Ахметова, а також представники благодійних неурядових організацій, які працюють в сфері лікування, боротьбі з розповсюдженням та профілактики туберкульозу.

Під час проведення круглого столу було обговорено статистику захворювання в області та місті, порівняно показники деяких районів з метою наголошення на нагальності проблеми. Неодноразово організатори наголошували на участі в подібних заходах ЗМІ, що дає неабиякий розголос та призводить до чергового інформування населення про існуючу проблему, можливість зараження та закликали представників преси інформувати всіх мешканців міста стежити за своїм здоров’ям та хоча б 1 раз на рік обов’язково проходити обстеження. Адже, якщо хворобу діагностувати на ранній стадії її  рецидиви можливо виключити та полегшити саме протікання хвороби.

Наша країна, пройшовши конкурс, вже 3 рік отримує кошти з глобального фонду на боротьбу з туберкульозом. Зокрема, Петро Євгенійович наголосив, що саме завдяки співпраці з громадськими організаціями діє  ряд програм, що допомагають боротися з захворюваністю. Наприклад, таких як започаткована нещодавно, до її цільової групи входять ті пацієнти, що мають схильність до відриву від лікування, приривання лікування, уникнення від лікування. Її учасники проходять лікування вдома, їх по графіку відвідує медична сестра, що контролює прийом ними ліків, ті, хто виконує всі умови, лікування не пририває, отримують у вигляді заохочення продуктові набори. Також, все більшої популярності набуває замісна терапія для наркозалежних хворих, коли їм разом з ліками від туберкульозу вводяться ліки, що дозволяють вивести їх з стану залежності.

Обласний дитячий фтизіатр закликала всіх батьків не відмовлятися від щеплення дітей БЦЖ, адже ті, хто вчасно зробив щеплення, мають менший ризик захворіти на туберкульоз, також, щеплення дає можливість в ранньому віці виявити схильність до нього. Та повідомила, що скоро в дію ввійдуть нові нормі закону, згідно з якими всі діти будуть проходити 1 раз на рік туберкульозну діагностику, з метою виявлення хвороби та схильності до неї на ранніх стадіях, що дасть можливість вилікувати їх.

Драганюк Володимир Вікторович – головний лікар ЦРЛ, в своєму виступі зауважив, що саме ця зустріч стане ключовим кроком до розроблення конкретного дострокового плану дій задля покращення ситуації з захворюваністю в місті та районі, та звернув увагу присутніх на те, що Конотопський район є одним з найбільш стабільних в контролюванні захворюваності.