vivat
30 травня, у знаменний для Конотопської дитячої музичної школи № 2 день, на базі цього начального закладу було відкрито І регіональний фестиваль–конкурс інструментально-ансамблевого виконавства «Vivat, maestro!» Саме 30 травня 1990 року Міністерством культури  було підписано наказ про відкриття дитячої музичної школи № 2 – це день народження школи.

З метою зміцнення дружніх мистецьких стосунків між виконавцями – професіоналами, пропаганди класичної камерної музики на фестиваль-конкурс відгукнулось 47 учасників – викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, які закохані у мистецтво гри в ансамблі. Чотири школи з міст Суми, Білопілля та Конотопу (ДМШ №1 та №2) представляли 12 колективів.

Фестиваль-конкурс урочисто відкрили Олена Шинкаренко, завідувач відділу культури і туризму Конотопської міської ради та Юрій Лелюшкін, голова журі. До складу журі входили провідні спеціалісти області під головуванням Юрія Лелюшкіна – викладача-методиста, завідувача відділу народних інструментів, керівника оркестру народних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського.

Вислів Антуана Сент-Екзюпері твердить: «Вчитель повинен бігти поруч з учнем і вказувати йому дорогу», слід доповнити: «… і вчити дітей особистим прикладом».

Так, дійсно, на сцені були справжні маестро, про що свідчать їх професійні виступи, а схвильована публіка просто зривала повні овації після кожного колективу. Лауреатами I ступеня стали: тріо скрипалів спеціалізованої школи №29 м. Суми;  ансамбль викладачів «Капріччіо» Білопільської ДМШ; дует та два тріо викладачів, камерний ансамбль Конотопської ДМШ №2; дует викладачів,  викладацький ансамбль скрипалів «Ренесанс», інструментальний ансамбль «Дивертисмент» Конотопської ДМШ №1. Володарями Гран-прі стали камерний ансамбль викладачів великої форми спеціалізованої школи №29 м. Суми керівник Юрій Пахомов,  дует баяністів у складі Олени Панченко та Владислава Козачинського, інструментальний ансамбль викладачів «Бурлеск» Конотопської ДМШ №2, керівник Тетяна Паренаго.

Чекаємо всіх наступного року в місті Конотоп на фестивалі-конкурсі інструментально-ансамблевого виконавства. Хочеться сподіватися, що «Віват, маестро!» засяє новими відкриттями.