mezdra2013
Сумську область (Україна) та Врачанську область (Болгарія) поєднують давні дружні відносини. Такі давні дружні відносини підтримують і м. Конотоп Сумської області та м. Мездра Врачанської області.

Вже другий рік поспіль Община Мездри організовує Дні дружби. Цього року в рамках  святкування Днів дружби в Іскрському краї побували офіційні делегації  міст-побратимів Мездри: Конотопа (Україна), Врнячка Бані та Димитровграду (Сербія)  та Големо Острені (Албанія).

Конотопська делегація перебувала в Мездрі з 7 по 10 червня. Очолила її заступник міського голови Валентина Кошевецька. Крім неї почесна місія погостювати в місті-побратимі випала депутату Конотопської міської ради, голові депутатської комісії з питань освіти, культури, духовності, сім’ї та молоді, фізичної культури та спорту, засобів масової інформації Віталію Бібику та директору Конотопської дитячої художньої школи Ользі Дмитренко.

Під час візиту до Мездри гості відвідали мездринську гімназію “Іван Вазов” і найбільший дитячий садок «Мир», побачити стародавню середньовічну фортецю Калето і природний феномен – скелі Рітліте, побували у Черепишському монастирі Успіння Богородиці та готельному комплексі “Оазис”. А також відвідали відомі культурні та історичні пам’ятники у містах Враца та Велико Тирново і взяли участь у VIII національному фольклорному фестивалі «Де е българското”, котрий проходив у  туристичному комплексі «Дядо Йоцо”, що в селі Очин дол.

Учасники конотопської делегації зустрілись із мером Мездри Іваном Аспаруховим, головою Общинської ради Деляном Дамяновським та заступником мера Геннадієм Сабковим. Під час зустрічі обговорювалися питання розвитку дружніх відносин між містами-побратимами в галузі економіки, культури, спорту і туризму.

Учасники офіційної зустрічі поклали квіти до пам’ятника загиблим у війні за визволення Болгарії, а Іван Аспарухов та Валентина Кошевецька посадили на пішохідній алеї Мездри дерево дружби.

6 вересня офіційна делегація болгарського міста-побратима планує відвідати Конотоп та взяти участь в урочистостях, присвячених 70-й річниці визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників.