brusel
Участь у конференції від Конотопа взяла заступник міського голови Валентина Кошевецька.

Захід відбувся у приміщенні Європарламенту, за організаційної підтримки Європейської Комісії. Урочистості проходили в рамках Європейського Тижня Сталої Енергії.

Участь у цьому престижному заході взяли керівники європейських інституцій, члени європейського парламенту, мери міст, які нещодавно приєдналися до ініціативи, а також представники із 36 міст-підписантів України, серед яких і Конотоп.

Валентина Кошевецька здійснила урочисте підписання Угоди. Місто Конотоп офіційно входить у число міст, що приєдналися до Європейської ініціативи Угоди мерів, з липня 2011 року. Угода відкриває нові можливості для залучення додаткових фінансових ресурсів, покращення іміджу у сфері енергоефективності, розширення горизонтів співпраці з європейськими містами-підписантами Угоди мерів.Офіційною структурою підтримки Угоди мерів в Україні є Асоціація «Енергоефективні міста України».

Відповідно до завдань Угоди мерів міста мають до 2020 року забезпечити скорочення викидів парникових газів на 20%, шляхом запровадження енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії на 20%, а також зменшення споживання енергетичних ресурсів на 20%.

У рамках четвертої конференції підписання Угоди мерів Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу розповів про нові ініціативи Єврокомісії у сфері фінансування проектів енергозбереження.

Участь у заході взяв Арнольд Шварценегер, у минулому губернатор Каліфорнії, який є засновником неурядової громадської організації R-20. Основним завданням організації є боротьба з наслідками зміни клімату та захист навколишнього середовища. У своїй промові А.Шварценегер зазначив, що європейські лідери мають пристрасть, енергію та силу задля досягнення сталого енергетичного розвитку у майбутньому.

Серед доповідачів був міський голова Львова Андрій Садовий, який представив із трибуни ЄС досвід міста у впровадженні енергоефективних заходів у рамках втілення Угоди мерів. Енергоефективним заходом, яким особливо пишається місто Лівів є реформування до 2020 року транспортної системи міста, а саме будівництво велосипедних доріжок. Від впровадження даного заходу львів’яни очікують досягти зменшення викидів парникових газів.

Продовжуючи тему скорочення викидів парникових газів, мер міста Тампере (Фінляндія) Анна Іконен розповіла про програму будівництва трамвайних колій та впровадження нового для її міста екологічного виду транспорту – трамваю.