eparxia
Конотопсько-Глухівська єпархія створена в 1993 році. Знаходиться на території Сумської області, де об’єднує приходи і монастирі на території Буринського, Глухівського, Конотопського, Кролевецького, Путивльського, Середино-Будського, Шосткинського та Ямпільського районів.

З нагоди 20-ї річниці Конотопсько-Глухівської єпархії в Свято-Вознесенському кафедральному Соборі м.Конотоп відбулася Архиєрейська літургія. Спільну подячну молитву очолив Архієпископ Тульчинський і Братславський Іонафан, Йому співслужили: Архієпископ Миколай Белгородський вікарій  Київської митрополії, Архієпископ Запорізький і Милітопольський Лука, Архієпископ Городницький Олександр, Філарет, єпископ Новокаховський і Генічеський,  Варсонофій єпископ Бородянський і єпископ Конотопський і Глухівський Роман, та духовенство Конотопської та Глухівської єпархії.

Після святкової служби Владика Роман вручив ордени за благодійність та за допомогу церкві: першому заступнику голови Сумської обласної ради Олегу Бояринцеву, депутату Конотопської міської ради Олександру Кирію, генеральному директору ТОВ «Вітчизна» Сергію Чижику.

Головний  отаман Дмитро Сагайдак, нагородив Владику Романа орденом Гетьмана Байди-Вишневецького.

Під час святкової трапези заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Ігор Яговдик зачитав вітальне слово від імені голови Сумської обласної державної адміністрації Юрія Чмиря з нагоди 20-ї річниці Конотопсько-Глухівської єпархії.

Свято продовжилося святковим концертом в будинку культури «Зоряний».