golova

16 липня минає 23-тя річниця з того доленосного дня, коли Україна зробила перший, вирішальний, крок до втілення давньої мрії наших предків – здобуття Україною суверенності.

16 липня 1990 року Верховною Радою майже одноголосно було прийнято Декларацію про державний суверенітет України.

Проголошення Декларації було сміливим і чітким сигналом, що Україна хоче бути самостійною. Через рік, спираючись на Декларацію, було прийнято Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року. Волевиявлення українського народу у грудні цього ж року підтвердило непросте історичне рішення народних обранців.

Липнева декларація заклала юридичні основи для розгортання державотворчого процесу.

В цьому доку­менті вперше проголошувалось верховенство законів республіки стосовно законодавства колишнього Радянського Союзу. У ново- проголошеній декларації акцентувалась увага на самостійності та повноті влади в межах республіки, недоторканості її території, незалежності та рівноправності у зовнішніх зно­синах. Підкреслювалось, що від імені народу може виступати виключно Верховна Рада. Законодавчо закріплялися необхідність створення національного банку та фінансових служб, забезпечення національно-культурного відродження українського народу, право мати власні збройні сили та органи державної безпеки.

Проголошення Декларації про державний суверенітет стало точкою відліку нового етапу новітньої історії України.

У вільній суверенній Україні вже виросло нове покоління, що стає на крило. І щоб наша молода держава, яка до того ж останніми роками пережила непрості випробування, могла впевнено стояти на ногах, щоб наші діти гордилися тим, що є громадянами України, сьогодні потрібна згуртованість всього нашого суспільства навколо цієї мети, а також наполеглива повсякденна праця кожного з нас.

Тож, шановна конотопська громада, вітаю всіх з цією подією – 23 річницею прийняття Декларації про суверенітет України.

Бажаю усім творчої праці, нових трудових досягнень в ім’я розвитку нашої держави, особистого щастя і добра! Впевнений, що спільна праця і турбота про долю рідного краю, про майбутнє наших дітей та внуків примножить наші сили і згуртує нас.

 

 

З повагою,

міський голова                                                            В.І.Дзед