konsepsia
17 липня 2013 року у великому залі засідань Конотопської міської ради голови квартальних комітетів обговорили проект Концепції
реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. На засіданні, окрім голів квартальних комітетів, були присутніми міський голова Василь Дзед, його заступники, секретар міської ради Микола Башкиров, керівники виконавчих органів ради, представники міських ЗМІ.

Керуючий справами виконкому Анатолій Фалько зупинився на основних моментах проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка має здійснюватися двома етапами до 2020 року. Він пояснив присутнім, що метою Концепції є визначення напрямів, механізмів та строків формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спроможної забезпечити надання якісних та доступних публічних послуг, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, а також узгодження інтересів держави та територіальних громад. Загалом, реалізація Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні сприятиме правовій, організаційній та матеріальній спроможності територіальних громад, органів місцевого самоврядування, провадженню їх діяльності з дотриманням принципів та положень Європейської хартії місцевого самоврядування, стимулюванню економічного розвитку територій та забезпеченню адекватного розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування базового та регіонального рівнів, місцевими державними адміністраціями та територіальними органами центральних органів виконавчої влади.

В ході обговорення проекту Концепції всі присутні дійшли висновку, що вносити кардинальні зміни в систему місцевого самоврядування необхідно. Бо від того, як працюють органи влади та місцевого самоврядування на місцях, залежить життя кожної людини – вчасні соціальні виплати, надання якісних послуг та інші питання життєдіяльності.