zystri4 runku
Не перший рік міська влада веде боротьбу зі стихійною торгівлею в місті. Втім, через деякий час торговці повертаються на звичні місця. Адже стихійна торгівля – явище звичне і вже давно стало невід’ємним атрибутом нашого життя. Таке негативне явище важко викоренити, проте в місті проводяться заходи для того, щоб ця проблема була вирішена.

Так, 23 липня міський голова Василь Дзед разом із завідувачем сектору торгівлі та побутового обслуговування населення управління економіки Конотопської міської ради Наталією Журавель відвідали ПОСС «Конотопський ринок», поспілкувалися з продавцями молочної продукції. Молочний павільйон ринку був напівпорожнім. За словами продавців, така ситуація тому, що їм потрібно платити необхідні збори та робити лабораторну експертизу своєї продукції, а це відчутні кошти, відповідно їх продукція дорожче, чим в місцях стихійної торгівлі.

Цього ж дня з питання боротьби зі стихійною торгівлею в місті в приміщенні Конотопської міської ради міський голова провів нараду з керівниками управлінь і відділів міської ради, керівництвом управління ветеринарної медицини, санітарно-епідеміологічної служби міста, представником міськвідділу міліції та директорами конотопських ринків. Участь в обговоренні цього питання взяв і секретар міської ради Микола Башкиров.

Відкриваючи нараду, Василь Дзед зазначив, що особисто вивчав це питання і, об’їжджаючи ринки міста, бачив пусті облаштовані павільйони на ринках і численних торгівців попід ними. Чому так відбувається, хто повинен контролювати стан стихійної торгівлі в місті та як переконати людей реалізувати сільськогосподарську та іншу продукцію у відповідності з нормами і правилами?

На ці питання намагались відповісти учасники наради.

Як повідомила завідувач сектору торгівлі та побутового обслуговування населення управління економіки Конотопської міської ради Наталія Журавель, на сьогоднішній день таке явище, як стихійна торгівля, існує у 8 мікрорайонах міста. Наталія Михайлівна також зазначила, що безпосередній контроль по недопущенню таких випадків покладено на Конотопську МВ УМВС України в Сумській області, тобто складати протоколи та направляти матеріали до суду можуть тільки правоохоронні органи. За інформацією Конотопського МВ УМВС України в Сумській області в результаті проведених заходів протягом І півріччя цього року за порушення статті 160 Адміністративного кодексу України складено 27 адміністративних протоколів та стягнуто штрафів на суму 629 гривень.

Василь Дзед цікавився й думкою інших учасників наради, зокрема, начальника управління ветеринарної медицини м. Конотопа Михайла Радецького,  начальника Конотопського міськрайонного управління  державної санітарноепідемілогічної служби у Сумській області Олени Романюк та директора ПОСС «Конотопський ринок» Леоніда Платова.

Підсумовуючи нараду, міський голова попросив відповідні служби надати документи, що регламентують їхню діяльність, аби в решті решт визначити, хто ж повинен контролювати питання стихійної торгівлі в місті. Бо ситуація, коли служби перекладають відповідальність одне на одного, запевняючи, що не мають повноважень і  законодавчих методів впливу на порушників, навряд чи виправить ситуацію. Василь Іванович запевнив, що в разі необхідності звертатиметься за допомогою у вирішенні цього проблемного питання до керівництва області та народних депутатів України, аби до законодавчих актів були внесені потрібні зміни, і служби, відповідальні за безпеку і здоров’я громадян, отримали можливість ліквідувати стихійну торгівлю. А жителі міста повинні розуміти, що придбаний у невстановленому місці товар у випадкової людини, в умовах, які не відповідають нормам його зберігання (з землі), у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини. Єдиний правильний спосіб боротьби – не купувати продукти харчування й інші товари в місцях стихійної торгівлі.