rekonstryksia
27-28 липня на теренах Сумщини – у Конотопському та Кролевецькому районах відбулася військово-патріотична  реконструкція «За рідну Сумщину», присвячена 70-річчю початку визволення Сумщини від німецько-фашистських загарбників. В реконструкції взяли участь  реконструктори з Конотопа, Кролевця, Сум, Києва, Харкова і міст Росії, Білорусі, Австрії.

В ході реконструкції боїв 180 активістів  в формі Червоної Армії і Вермахта подолали важкий шлях від  міста Кролевця до села Жолдаки Конотопського району.

Дорогою визволителів учасники реконструкції відтворювали події в Брянській наступальній операції «Визволення міст Кролевець і Конотоп». Було проведено імітацію боїв за села Буйволово, Червоний Колядин, Жолдаки,  відбулася переправа вплав та на підручних засобах через річку Сейм. 28 липня чисельні глядачі на околиці села Жолдаки побачили бій із застосуванням військової зброї, танкових і зенітних мінометів. Всі присутні радо вітали переможців показового бою – воїнів Червоної Армії і з задоволення фотографувались з бійцями та на фоні військової техніки.

Біля поховань червоноармійців, 1941-1943 років пролунав трикратний залп на честь воїнів-визволителів, а гості і учасники цього заходу одночасно схили голову перед братською могилою.

Ми будемо пам’ятати, і нащадкам заповімо – ніколи не забути визволителів-переможців Великої Вітчизняної війни!