Відповідно до Положення про Територіальну державну інспекцію з питань праці у Сумській області затвердженого наказом Державної інспекції України з питань праці від 15.11.2011 № 11, основним завданням інспекції є здійснення нагляду та забезпечення контролю за дотриманням трудового законодавства роботодавцями області. В межах компетенції у рамках існуючих юридичних процедур державні інспектори праці забезпечують постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання області трудового законодавства шляхом проведення перевірок та вжиття заходів щодо притягнення порушників трудового законодавства до адміністративної, кримінальної та дисциплінарної відповідальності. При проведенні перевірок державні інспектора праці діють у відповідності до порядку проведення перевірок стану додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінсоцполітики від 02.07.2012 №390.

Упродовж І півріччя поточного року на території міста посадовими особами Територіальної державної інспекції з питань праці проведено 35 перевірок додержання трудового законодавства, з яких 6 – за пропозицією правоохоронних органів, 1 – за  пропозицією місцевих органів виконавчої влади. У 25 роботодавців міста виявлено 73 порушення трудового законодавства, зокрема, з питань оплати праці – 60, оформлення., трудових договорів – 3, з питань робочого часу та часу відпочинку – 9, трудової дисципліни – 1. За наслідками перевірок державним інспектором праці внесено 24 приписи, за виконанням яких встановлено контроль. До кожного порушника трудового законодавства вжито заходів реагування, передбачених чинним законодавством.

До правоохоронних органів спрямовано матеріали 5 перевірок для прийняття рішення згідно зі ст. 97 КПК Україяи про притягнення винних посадових осіб до кримінальної відповідальності. Крім цього, за результатами перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на території міста, складено та передано до суду 16 протоколів про адміністративні правопорушення, по яких судами винесено рішень з накладенням штрафних санкцій на суму 4,0 тис. грн. За невиконання вимог припису 5 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно ст. 188-6 КУпАП (сума штрафних санкцій – 8,2 тис. грн.).

Відповідно до повноважень державними інспекторами праці вживаються заходи щодо притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності: упродовж кварталу внесено 22 таких подання.

В разі виникнення питань стосовно співпраці з Територіальною державною інспекцією з питань праці у Сумській області просимо звертатися до обласного апарату інспекції – начальник інспекції Дворник С.І., перший заступник начальника інспекції Даценко А. М., заступник начальника інспекції Парфенчук А.І. (тел.78-12-54, 61-20-59).

електронна адреса інспекції  – tdipsumy@sm.ukrtel.net.