nov_2
У 2013 році в дитячих садках регіону планується створити близько 1600 місць

«На виконання доручень Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА в області створюються належні умови для всебічного розвитку дітей. Сьогодні на Сумщині поліпшується демографічна ситуація, збільшується кількість дошкільнят. Тому завдання влади – зберегти та розширити мережу дошкільних дитячих закладів», – наголосила у ході прес-конференції заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО.

Вона зазначила, що сьогодні 72 відсотки малечі області відвідує дитячі садки. Рівень охоплення дітей дошкільною світою на Сумщині – найвищий у державі, підкреслила посадовець.

За словами Тамари Іщенко, розширення дошкільної мережі відбудеться завдяки відкриттю додаткових місць у працюючих дитячих садках (1242 місця); 3 навчально-виховних комплексів у Роменському, Путивльському та Недригайлівському районах (68 місць); відновленню роботи дитячого навчального закладу на Тростянеччині (75 місць).

В області функціонує 528 дошкільних навчальних закладів, з них у міській місцевості – 169, у сільській – 359. Упродовж останніх років мережа дошкільних установ збільшилася на 60 одиниць.

«У 2010 році на базі сільських шкіл створено 18 НВК, у 2011 – 15, у 2012 – 24. Відновлено роботу трьох дитячих садків у селах Кам’яне, Межиріч Лебединського району та Слобода Буринського району. Створено 5 центрів розвитку дитини», – поінформувала Тамара Іщенко.

«Уряд також ставить завдання – повернути приміщення колишніх дошкільних установ, які використовуються не за призначенням. Відтак, упродовж 2013-2015 у власність громади планується передати 17 ДНЗ», – поінформувала Тамара Іщенко.

Нині в області запроваджено систему електронного запису, за допомогою якої через мережу Інтернет батьки можуть влаштувати дитину до дитячого садка. На ресурсі – www.osvita-sumy.com.ua – розміщена інформація про 105 освітніх установ Сумщини.