ponomapiov
Книги – кораблі думок, які несуть свій дорогоцінний скарб по хвилях часу від покоління до покоління

15 серпня 2013 року в читальній залі центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова зібралася громада Конотопа, щоб вшанувати людину, яка ставила над усе і підносила до найбільших висот книгу. «Я книгу паче хліба і солі приємлю…» – ці слова належать визначному бібліографу XIX ст., вченому-літературознавцю з європейським ім’ям, викладачу-філологу, поету, журналісту, члену-кореспонденту Петербурзької Академії Наук, члену товариства Нестора-Літописця, нашому славному земляку Степану Івановичу Пономарьову, 185-річчя від дня народження якого відзначає все прогресивне людство в серпні.

Всіх присутніх тематичного вечора «Невтомний трудівник і шанувальник книги»  від імені міської ради привітали завідувач та головний спеціаліст відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко і Павло Степанідін, які подарували квіти та сувеніри на згадку нащадкам С.І.Пономарьова Жанні Павлівні (мешкає в м.Києві) та Нелі Павлівні Івановим (мешкає в Росії).

Ведучі заходу, бібліотекарі Ірина Символ і Наталія Пошукайло, детально розповіли про життєвий і творчий шлях Степана Пономарьова. Гості заходу: науковий співробітник Конотопського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Шаміль Акичев, краєзнавець Ігор Лисий, місцевий письменники Іван Корнющенко (член Національних Спілок письменників і журналістів України) розповідали про  невідомі факти з творчого життя Степана Пономарьова.

Присутні мали можливість послухати вірші конотопських поетів Надії Петренко (член Національної Спілки письменників України) та Федора Рижого присвячені видатному вченому-бібліографу.

Доповнили розповіді гостей вечора  матеріали, розміщені на  книжковій виставці, що мала назву «Бібліограф. Академік. Літератор», серед яких були копії поетичного збірника «По Святой земле» і рукописи Степана Пономарьова, а також дві книги дослідника творчості вченого В.Різниченка «Бібліограф С.Пономарьова» та «Подвижник книги», що були подаровані бібліотеці праправнучкою Степана Івановича Жанною Павлівною Івановою.

Естетичною насолодою для всіх були класичні мелодії під звуки скрипки та піаніно у виконанні викладачів Конотопської дитячої музичної школи № 1 Оксани Дворянкіної та Людмили Щербань.

Того ж дня на ТРК «Вежа» був проведений прямий ефір за участі наукового співробітника краєзнавчого музею Ш.Акічева та родичів  С.І.Пономарьова Н.Іванової та Ж.Іванової.