zberegenna
Новозбудована котельня обласного психоневрологічного диспансеру, що працюватиме на твердому паливі, дозволить на третину скоротити витрати на опалення закладу

«Сумщина успішно реалізує державну політику в галузі енергозбереження. В області здійснюється модернізація системи комунальної енергетики, переведення котелень на альтернативні види палива, використовується біомаса для виробництва енергії. Нова твердопаливна котельня – ще один крок до забезпечення енергетичної незалежності регіону», – зазначив начальник відділу енергозбереження, енергоефективності та економічного аналізу управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Максим КОТЕНКО.

За словами головного інженера психоневрологічного диспансеру Михайла ЦЕДІКА, завдяки підтримці голови облдержадміністрації Юрія ЧМИРЯ лікувальна установа отримала 2 потужні твердопаливні котли українського виробництва, розраховані на опалювання всіх приміщень диспансеру, а це понад 7,5 тисячі квадратних метрів площі.

«Щорічні витрати на опалення диспансеру становили досі близько 800 тисяч гривень на рік. При уведенні в експлуатацію нової енергозберігаючої котельні економія бюджетних коштів складе близько 30%», – сказав головний енергетик лікувальної установи.

«На сьогодні із 768 котелень, що обслуговують бюджетну сферу, населення та інших споживачів, на твердому паливі працює 405 котелень, що становить 52%. Зокрема, за рахунок коштів обласного бюджету в регіоні дообладнано твердопаливними котлами 6 котелень на об’єктах бюджетної сфери. Це дало економію бюджетних ресурсів до 600 тисяч гривень на рік», – наголосив Максим Котенко.