den mista 2013 zoloto
Конотоп відсвяткував 70-у річницю визволення від німецько-фашистських загарбників. Урочисті заходи з цієї нагоди розпочалися ще напередодні свята. Так 5 вересня в будинку культури «Зоряний» відбувся урочистий вечір «Осіннє золото», де найдостойніші мешканці та гості міста отримали почесні відзнаки за вагомий внесок у розбудову економіки, культури, охорони здоров’я, освіти, спорту та інших сфер життєдіяльності міста. Міський голова Василь Дзед традиційно звітував перед громадою про підсумки роботи всіх галузей та виконав почесну місію нагородження.

У переддень 70-ої річниці визволення міста Конотопа від фашистських загарбників,  представники міської влади привітали з наступаючим святом ветеранів, інвалідів війни та учасників бойових дій. Ветерани війни отримали вітальні листівки та продуктові набори за місцем проживання та в медичних закладах міста.

6 вересня вранці з покладання квітів до пам’ятних місць, пов’язаних з історією Конотопа розпочалося святкування 70-ої річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

Ветерани Великої Вітчизняної війни, представники органів міської влади, офіційні гості з Сумської та Чернігівської обласної державної адміністрації, а також Бахмацької та Коропської районної державної адміністрації, народні депутати України, почесні гості з болгарського міста-побратима Мездри, керівники підприємств і установ зустрілись у МБК «Зоряний», де відбувся мітинг-реквієм «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Голова Сумської обласної ради організації ветеранів Прохоренко Іван Костянтинович урочисто передав естафету пам’яті, штандарт 1 Українського фронту, представнику Чернігівської обласної ветеранської організації.

Шосте вересня – пам’ятний для Конотопа день. Післявоєнне покоління в довічному боргу перед ветеранами війни. Усе менше залишається тих  у життєвому строю, чиї груди вкриті медалями, а на скронях – сивина. Завдяки їм, ми живемо під мирним небом, тому пам’ятати про них, загиблих і живих – наш святий обов’язок. Про це звертаючись до учасників мітингу, говорили міський голова Василь Дзед, перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Віктор Чернявський, голова Сумської обласної ради організації ветеранів Іван Прохоренко, народні депутати Володимир Шульга, Ігор Молоток та владика Роман, єпископ Конотопський та Глухівський. Після чого, вшановуючи тих, кому Конотоп завдячує своїм другим народженням, кому не судилося побачити мирне небо над рідним містом, відбулось покладання квітів до Меморіалу Слави.

Нажаль провести багато запланованих заходів у місті не вийшло, але чудовий концерт та святковий салют стали яскравим завершенням свята.