pres konf bolg
7 вересня в приміщенні міської ради відбувся круглий стіл «Міста побратими: вчора, сьогодні, завтра», в якому взяли участь представники місцевого самоврядування, офіційна делегація з м. Мездра (Болгарія), представники громадськості та ЗМІ. Відкрив «круглий стіл» міський голова м. Конотоп Василь Дзед, який зауважив, що за останні роки дружба між українським та болгарським містами вийшла на новий, більш значущий рівень, адже рік тому було підписано договір про співпрацю між містами-побратимами, який дозволив не лише укріпити, а й динамічно розвивати відносини у галузях економіки, культури, освіти.

Свідченням тому є безперервний обмін делегаціями між нашими містами: навесні цього року конотопці відвідали Мездру, де побували на багатьох цікавих культурних та офіційних заходах, зустрілися з керівництвом міста та обговорили плани на майбутне. Також саме під час візиту до Болгарії незабутні враження учасникам делегації подарували виступи ансамблю «Мездра», який і був запрошений до нас на цьогорічне святкування Дня міста.

Про те, як зароджувалася міжнаціональна дружба, що триває з 1967 року, коли перша делегація від м. Конотоп відвідала Мездру, учасникам «круглого столу»  розповів керуючий справами міськвиконкому Анатолій Фалько, який по черзі надавав слово учасникам зібрання, більшість з яких не приховувала радості від можливості поспілкуватись із болгарськими друзями, оскільки мала щастя побувати у місті-побратимі – Мездрі.

Від імені болгарського народу учасників «круглого столу» привітав очільник делегації з Мездри, заступник мера міста-побратима Геннадій Сєбков. Він, зокрема, зазначив, що не вперше приїздить до Конотопа, і кожного разу наше місто стає все гарнішим, а програма прийому болгарської делегації – цікавішою. Підсумовуючи своє звернення до конотопчан, Геннадій Сєбков пообіцяв, що зробить все можливе, аби дружба між нашими містами міцнішала, а представники молоді обох міст продовжили її. Першою сходинкою у досягненні цієї мети став візит до Конотопа хореографічного колективу «Мездра» під керівництвом Мирослава Аспарухова.

Під час зустрічі учасники обмінялися спогадами про прийом перших болгарських делегацій та свою подорож до балканської країни. Ніби змовившись, кожний з виступаючих згадував гостинність та щирість жителів Мездри та говорив про незабутні враження від подорожі до Болгарії. Своїми спогадами поділились колишній вчитель ЗОШ №7  Тамара Люлько, керівник хорового колективу «Шкільні роки» Дмитро Зільберштейн, директор ТРК «Вежа» Тетяна Голобурда, директор Конотопського політехнічного технікуму Тетяна Гребеник, директор Конотопського інституту Сумського державного університету Віталій Бібик та інші учасники зустрічі.

Неможливо було обминути увагою й питання майбутньої співпраці між громадами міст-побратимів, зокрема, у галузі освіти та культури. Начальник відділу освіти та депутат Конотопської міської ради  Тетяна Шерудило, яка кілька років тому теж відвідала Мездру,  зазначила, що сьогодні дружать між собою конотопський та мездринський дитячий садок, тож варто розширити цю співпрацю, а також розглянути питання реалізації спільних проектів зі школярами, аби за допомогою Інтернету вони могли обмінюватися думками та проектами, а згодом і завітати один до одного в гості.

На що міський радник, голова постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, туризму і діяльності молоді Мездри Наталія Цвєткова дала згоду. А Віталій Бібик запропонував провести обміни між представниками громадських організацій з метою перейняття досвіду один у одного та започаткування нових проектів міжнародного масштабу.

На завершення представники місцевих засобів масової інформації поставили болгарським гостям кілька питань, зокрема, поцікавились, як у Мездрі святкується День міста, якими пам’ятками культури та архітектури багате це місто, та яке враження на них справили Конотоп і конотопці.

Захід пройшов в теплій і дружній атмосфері, адже під час нього зустрілися не лише дві держави, а й два дружні міста, та що там міста… Зустрілися котонопці та болгари, які не бачилися багато років і вже не сподівалися на зустріч, проте продовження співпраці між нашими містами подарувало їм такий чудовий шанс – поспілкуватися один з одним.