ARTERIALNUI PROEKT
Майже рік працює пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

До пілотного проекту залучено близько 18 тис. хворих, яким виписано 30 тис. рецептів на часткове відшкодування. На жаль не всі хворі звернулись з виписаними рецептами до аптек, тому лише 5,6 тис. рецептів було здійснене часткове відшкодування вартості лікарських засобів.

З початку роботи проекту частковому відшкодуванню підлягали у медикаментозних засобів: еналаприл, лізіноприл, метапролол, бісопролол, небівалол, амлодіпін, ніфедипін.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України №485 від 12.06.2013 список медичних засобів розширено: ввійшли комбіновані препарати з гідрохлортиазидом (наприклад: ліпразід, еналазід і т.д.), лізіноприл з амлодіпіном. Це значно збільшить кількість хворих, яких можна залучити до проекту.

Збільшився відсоток відшкодування на деякі препарати від 50%-90%.

Шановні жителі міста, будь ласка, звертайтесь до сімейних лікарів, кардіологів, терапевтів поліклініки ЦРЛ, відділкової лікарні для отримання пільгових рецептів згідно призначеного вам лікування. Лише при стабільному ефективному лікуванні артеріальної гіпертензії можна зменшити ускладнення на 30%.

Постійний контроль артеріальної гіпертензії з регулярним прийомом препаратів знижує смертність від хвороб системи кровообігу на 50%.