xydoznuku
Ось уже більше  ста років, як вільні художники, у місті Конотопі, виходять на пленер. В той час, багато юнаків Конотопа здобували професійну художню освіту у студії художника Олександра Гофмана, який приділяв багато часу писанню художніх творів з натури. Традиція започаткована у кінці ХІХ століття збереглась і до нашого часу та знайшла відображення у сучасному міському пленері «Барви Малевича», який відбувся на теренах нашого міста з 23 вересня по 2 жовтня 2013 року.
І у цьому році, для творчої роботи зібралися 12 високопрофесійних митців – особистостей з міст – Києва, Сум, Одеси, Житомира, Чугуєва, Ромен та Конотопа: Олександр Чередниченко, Віктор Михайличенко, Сергій Коморний, Володимир Сакалюк, Євгенія Земляницька-Сакалюк, Володимир Гарбуз, Сергій Півторак, Сергій Кривенко, Олег Карнатовський, Тетяна Мінаковська, Володимир Борошнєв та Борис Сердюк.
Під час проведення пленеру, митці працювали над створенням художніх полотен – з сталим національним колоритом,  де сюжети творів  постали із вражень отриманих від краєвидів та архітектурних споруд міста та краю і передають яскравий злет думки і дух доби, а високий рівень мистецької освіти художників дав їм свободу пошуку власного стилю і повноту самовираження.
2 жовтня 2013 року о 13.00 на базі міського центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відбулось урочисте закриття пленеру. Депутат Конотопської міської ради Олександр Юрченко та завідувач відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко подякували учасникам пленеру, побажали їм подальшої плідної творчої праці та вручили художникам каталоги робіт за результатами пленеру.
Твори учасників цьогорічного Конотопського пленеру «Барви Малевича» були передані його учасниками до художньої колекції Конотопського краєзнавчого музею імені  О.М.Лазаревського.
Підводячи підсумки проведення Конотопського пленеру «Барви Малевича», митці відзначили неперевершену красу нашого краю та поділились своїми враженнями від цьогорічного пленеру.