Збалансована мережа закладів відповідає потребам населення, забезпечує конституційне право на суспільне дошкільне виховання, повну загальну середню освіту та здобуття позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти. Вона складається з 13 денних загальноосвітніх шкіл, 1 вечірньої школи, 2 шкіл-інтернатів, 1 навчально-виховного комплексу, 14 дошкільних, 8 позашкільних, 3 професійно-технічних, 4 вищих навчальних закладів1 рівня акредитації закладів, 3 ВНЗ 3 рівня акредитації, у яких навчається близько 19.5 тис. дітей, та залишається незмінною протягом останніх 3-х років. За рахунок благодійної організації “Світанок” у 2005 році введена в експлуатацію загальноосвітня школа №7 на 294 місця, ведуться роботи по будівництву приміщення початкової школи №7.
       В основі роботи управління освіти міської ради закладено програмно-цільовий метод проектування і організації діяльності, що дає змогу забезпечити перехід навчально-виховних закладів до роботи в режимі розвитку. За такого підходу визначені першочергові завдання, до яких віднесено:
       -фінансове забезпечення безперебійної роботи галузі.
       -приведення у відповідність мережі закладів освіти із забезпеченням їх достатньої кількості відповідно по потреб населення, демографічних і соціальних факторів, забезпечення конституційного права на здобуття освіти всіх рівнів.
       -ревізія існуючої матеріальної бази та приведення її у належний стан, поповнення та оновлення.
       -реалізація програми інформатизації освіти.
       -кадрове забезпечення.
       -соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.
       На сьогодні діє 5 суто освітянських програм, затверджених на рівні виконавчої влади: Програма розвитку освіти на 2005-2010 роки, програма “Крокуємо разом”, Програма роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю Програма забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природничих і технологічних дисциплін на 2005-2011 роки, Програма розвитку позашкільних навчальних закладів на 2002-2008 роки.
       572 учні 11-х класів взяли участь в експерименті із зовнішнього незалежного оцінювання з історії, математики та української мови. 764 учні закінчили 11 (12 класів), з них 29 нагороджені золотою медаллю “За високі досягнення у навчанні”, 9 срібною “За досягнення у навчанні”. Із 1116 учнів, випускників 9-х класів 22 отримали свідоцтво з відзнакою. 570 випускників професійно-технічних навчальних закладів отримали диплом кваліфікованого працівника, вищими навчальними закладами випущено 783 молодих спеціалісти.
       До першого класу пішло 668 учнів загальна кількість учнів складає 8273 проти 8884 у 2005-2006 році.
       Дошкільною освітою охоплені 2925 дітей (80,6%). В ДНЗ діє 102 вікові групи, з 2003 року працюють чергові групи, з 7:00 до 7:30 у вранішні години та з 18:00 до 19:00 в вечірні години. В ДНЗ № 1 “Орлятко”, ДНЗ №7 “Золотий ключик”, ДНЗ №11 “Вітерець” працюють вечірні групи. В ДНЗ № 11, №12, №13 створені групи з короткотривалим перебуванням. 96 дітей охоплені соціально – педагогічним патронатом. Для дітей з вадами мови в семи ДНЗ №1,3.4,7,8,11,13 працюють 13 логопедичних груп, якими охоплено 231 дитина. В ДНЗ №1 “Орлятко” функціонує група для дітей з вадами опорно – рухового апарату (16 дітей). В ДНЗ №12 “Райдужний” працює 2 санаторних групи для малозабезпечених дітей (40 дітей), знаходяться на безкоштовному утриманні за рахунок фінансування благодійного фонду “Відень”. В дошкільних закладах 4-х разове харчування, вартість харчування однієї дитини в день складає 4 грн.80 коп., з них 50%-батьківська доплата.
       У всіх загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах є комп’ютерні комплекси, які складаються з 8-15 комп’ютерів. По місту налічується 2.4 комп’ютера на 100 учнів шкільного віку. Управління освіти, загальноосвітні навчальні заклади, художня школа, профліцей, медичне училище , КІПТ політехнічний технікум, європейський університет підключені до мережі Інтернет і об’єднані у галузеву мережу “Освіта”, яка створила умови для безкоштовного електронного спілкування.
       94 учні загальноосвітніх навчальних закладів були учасниками ІІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з 16 дисциплін, 55 із них стали переможцями, що становить 58,5% і являється ІІ показником в області. Два випускники 2006 р. , переможці учнівських олімпіад, Карнаух Вадим (гімназія) та Кузнєцов Ігор (СШ № 3), які стали студентами Київських вузів, нагороджені іменними стипендіями Президента України. 38 вчителям загальноосвітніх навчальних закладів та 8 педагогам позашкільних закладів освіти з 01.09.06 встановлені надбавки до посадових окладів у розмірі від 5 % до 50 %.В обласному конкурсі до Дня працівників освіти “Золоте серце” три працівники навчальних закладів міста стали лауреатами, у тому числі директор санаторної школи-інтернату Аптерман О. Й. став переможцем. Виплачено премії педагогічним працівникам у розмірі 40% до посадового окладу, технічним працівникам у розмірі 10%.
       Активізації роботи, пов”язаної із запровадженням новітніх моделей підготовки вчителя, сприяє створення експериментальних педагогічних майданчиків. Так за декількома міжнародними проектами і програмами працює гімназія , в дошкільних навчальних закладах запроваджені програми “Крок за кроком ” (ДНЗ №11 “Вітерець”), “Росток” (НВК “Казка”, CШ №3), “Паросток” (ДНЗ №4 “Сонечко” ), “Екологія і розвиток” (початкова школа, ЗОШ №5, СШ№12).
       Позашкільна освіта в місті – це освітня підсистема, що нараховує 8 закладів:
       -2 комплексних – ЦДЮТ, школа мистецтв;
       -6 профільних – СЮТ, СЮТур, СЮН, ДЮСШ, художня школа, заміський табір “Освіта”, у яких навчається і виховується 4510 учнів -53% від загальної кількості дітей шкільного віку. У 2005 році ДЮСШ управління освіти за підсумками Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання посіла перше місце серед ДЮСШ України, у 2006 році – ІІ місце серед ДЮСШ області.
       Влітку 2006 року у 7 позашкільних закладах працювали профільні табори, у яких оздоровлено 248 учнів. У 14 пришкільних таборах набиралися сил і енергії 1666 дітей. 1931 дитина оздоровлена у заміських таборах, 21 дитина – у обласному заміському таборі “Зоряний”, 30 дітей у таборі праці і відпочинку в с.Підлипному. 69 дітей, які потерпіли від аварії на ЧАЕС, оздоровлені у санаторіях “Дружба” та “Токарі”. Всього оздоровлено 4244 дитини, що складає 47.7% від загальної кількості дітей шкільного віку.
       Міською радою приділяється значна увага покращенню матеріально-технічної бази навчальних закладів. За три роки тільки на проведення капітальних ремонтів з міського бюджету виділено більше 1 млн. грн.