mandala
9 листопада 2013 року у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського відбулася презентація книги Віталія Бугари «Мандала» (артбук для медитацій).

На презентації книги зустрілися шанувальники творчості  художника, ілюстратора і дизайнера Віталія Бугари: директор спеціалізованої школи №2 Олена Матвійчук, художниця і бізнесмен із міста Києва                                     Наталія Виноградова, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Павло,  директор телерадіокомпанії «Вежа» Тетяна Голобурда, директор Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського                   Артур Мокроусов  та інші.

Презентована книга створена на основі картин, які були представлені на виставці у жанрі інтуїтивного живопису «Шосте почуття» (інтуїція), що експонувалась у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського з 18 жовтня  по 9 листопада 2013 року, авторами Наталією Виноградовою і Віталієм Бугарою.

Представлені у книзі картини – яскраві згустки енергій, сприйнятих через творчий канал Космосу. Вони покликані пробудити у глядача шосте «почуття прекрасного», від одної кольорового згустку до іншого, від фігури до фігури, від лінії до лінії. Погляд спочатку падає на прості форми, але поступово починає охоплювати більш складні, візуальні групи об’єктів і зв’язок між ними. Таким чином несвідомо виконується робота по упорядкуванню і гармонії побаченого. Одночасно це відбувається і у підсвідомості, на рівні думки, почуттів, емоцій. Все відбувається без нашого усвідомленого осмислення.

Всі мандали у книзі розроблені і названі автором відповідно відчуття їх змісту і якості. Інші книги про мандали, а також схеми мандал для розмальовування можна знайти на сайті автора.