Grom rada
З метою реалізації в місті завдання Президента України щодо розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики в Конотопі створена та діє громадська рада при виконавчому комітеті Конотопської міської ради. Так, 15 листопада в малому залі Конотопської міської ради  відбулось  засідання громадської ради, на якому були присутні секретар міської ради Микола Башкиров, керуючий справами виконкому Анатолій Фалько, заступники міського голови Валентина Кошевецька та Наталія Губенко,  керівники відділів та управлінь міської ради, члени громадської ради, представники засобів масової інформації.

Відкриваючи засідання, голова громадської ради Іван Резнік відзначив, що це дуже добре, що в Конотопі громадськість находить спільну мову з владою міста. Завжди на зборах громади присутні перші керівники міста, депутати міської ради, і, відповідно, результативність таких зібрань висока.

Найбільш актуальними питаннями, які визначили раніше члени громадської ради, цього разу стали: контроль за якістю продуктів харчування на ринках міста та в закладах освіти; встановлення світлофорів на вулицях міста; надання приміщення громадським організаціям, які їх не мають, для ведення статутної діяльності.

Про свою роботу щодо контролю за  якістю продуктів харчування на ринках міста та в закладах освіти доповіли: Наталія Гладун – головний спеціалісту відділу контролю міської радим, Олена Романюк – начальник Конотопського міськрайонного управління Держсанепідслужби у Сумській області, Євгенія Михно – начальник відділу епідеміологічного нагляду управління Південно-Західної залізниці, Михайло Радецький – начальник міськрайонної ветеринарної служби. Заслухавши доповіді з цього питання, члени громадської ради рекомендували керівникам цих служб частіше висвітлювати діяльність очолюваних ними організацій на сторінках газети «Конотопський край».

Про доцільність встановлення світлофорів на перехресті вулиці Лазаревського та проспекту Миру, в місці перетину трамвайної лінії проспекту Леніна (біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років), на перехресті вулиць Фурманова та Свободи доповів Василь Костюк – старший інспектор відділення ДАІ при Конотопському МВ УМВС України в Сумській області. Зокрема, Василь Михайлович відзначив, що правові та соціальні основи дорожнього руху, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху визначає Закон України «Про дорожній рух». Відповідно до нього і встановлюються світлофори, дорожні знаки та інш. Також Василь Костюк відповів на інші запитання членів громадської ради.

Про умови надання в оренду приміщень громадським організаціям, які їх не мають, для ведення статутної діяльності доповіла Інна Білоус  – в.о. начальника відділу комунального майна Конотопської міської ради.

Після обговорення вищезазначених питань члени громадської ради висловили свої пропозиції і зауваження та рекомендували представникам владних структур посилити заходи щодо боротьби зі стихійною торгівлею та частіше висвітлювати свою діяльність через ЗМІ.