golodomop bibl 2013
Таку назву мав проведений 22 листопада 2013 року вечір пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, присвячений 80-річчю цієї страшної трагедії українського народу.

На вечорі, якій проходив у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського були присутні вчителі та  учні Конотопської міської гімназії. Почесним гостем вечора був відомий конотопський журналіст і письменник, член Національної спілки письменників України, автор 22 книг – Іван Корнющенко.

Науковий співробітник музею Шаміль Акічев розповів про події та наслідки Великого Голоду 1932-1933 років в Україні, Сумщині і на Конотопщині. Він ознайомив учнів з матеріалами книжкової виставки, присвяченій Голодомору і запросив переглянути частину відеофільму про Голодомор в Україні.

Письменник  Іван  Корнющенко ознайомив учнів гімназії з уривками своєї поеми, присвяченої Голодомору та книгою письменника Миколи Бондаренка «Україна – 1933: «Голодомор. Кулинарна книга. Пам’ять людська».  Він також розповів про свого діда – жертву страшної трагедії.  Була запалена свіча пам’яті і учасники вечора вшанували пам’ять загиблих жертв Голодомору хвилиною мовчання. На закінчення вечору письменник  Іван Корнющенко подарував Конотопському міському краєзнавчому музею ім.О.М.Лазаревського свою нову книгу «Осяйний вінок кобзареві з синівської любові та творів уродженців Сумщини», присвячену зв’язкам Тараса Шевченка з Сумщиною.