УКРАЇНА

Сумська регіональна тристороння соціально-економічна рада 40030, місто Суми, площа Незалежності, 2, тел. (0542) 60 7760

Звернення

співголів Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради

з нагоди проведення у грудні 2013 року місячника легалізації «тіньової» зайнятості

Перебіг ринкових реформ, ініційованих Президентом України В.Ф.Януковичем потребує нових підходів до вирішення проблем зайнятості та задоволення потреб ринку праці. Вимога часу вирішується комплексно, у тісній взаємодії місцевих органів влади, роботодавців, профспілок, податкових органів та служби зайнятості.

Це – одна з найактуальніших проблем, що потребує усвідомлення кожним роботодавцем. Рух українського суспільства на шляху європейського вибору, зростання добробуту громадян гальмується «тіньовою» економікою та нелегальною зайнятістю.

Виплата «сірої» зарплати тільки на перший погляд сприяє зростанню доходів працівників і прибутків роботодавців. Насправді – це розбещує людей, послаблює соціальний захист працівників, причетних до «тіньової» економіки, зменшує надходження до місцевих бюджетів та державних соціальних страхових фондів. У кінцевому підсумку – впливає на життєвий рівень тих, хто навчає і виховує наших дітей, дбає про культурний і професійний розвиток, фізичне й моральне здоров’я нації, забезпечує охорону правопорядку тощо. За такої ситуації наша держава не може створити умови для гідного життя пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт.

Досягнення нової якості життя мешканців Сумщини потребує гармонійного балансу інтересів суспільства, держави й бізнесу, запровадження принципу соціальної відповідальності бізнесу. Саме такі пріоритетні завдання ставить перед собою регіональна влада, реалізуючи Стратегію розвитку „Нова Сумщина-2015″.

Роботодавці області!

Закликаємо Вас рішуче відмовитися від зарплати «в конвертах». Це стане проявом здорового прагматизму, від якого Ви самі отримаєте певні дивіденди, це безперечно зміцнить і українську державність. Закликаємо Вас зробити крок на зустріч суспільству — легалізувати зайнятість Ваших працівників та відмовитись від виплати заробітної плати «в конвертах».

Звертаємося до працівників, які ще отримують «сіру» зарплату.

Шановні громадяни!

Усвідомте, що «тіньова» зайнятість – бомба сповільненої дії, яка вибухне саме тоді, коли зникнуть «конверти», а здоров’я похитнеться.

Запам’ятайте! Заробітна плата в «конвертах» – це відсутність Ваших гарантій на безпечні і здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок та трудовий стаж, позбавлення оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах. У разі нещасного випадку на виробництві Ви не матимете права на виплату допомоги у зв’язку зі втратою працездатності, у випадку втрати роботи – допомоги по безробіттю, у старості – на одержання гідної пенсії.

Знайте це і вимагайте офіційного працевлаштування!

Шановні мешканці Сумщини!

Якщо Ви потрапили до когорти «конвертників», а Вас це однозначно не влаштовує, – звертайтеся до Територіальної державної інспекції з питань праці в Сумській області, а на місцях – до органів Міністерства Внутрішніх Справ, Міністерства доходів і зборів, прокуратури та центрів зайнятості.

Вам обов’язково допоможуть!

З повагою

Перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації, співголова Ради від органів влади                                                                                       В.І. Чернявський

Генеральний директор Сумської обласної організації роботодавців „Сумський регіон”, співголова Ради від роботодавців                                                        В.Я. Кононенко

Голова Сумської обласної ради профспілок, співголова Ради від профспілок                                                                                                                                            В.В. Єсепчук