gj

На цьому заступник голови облдержадміністрації наголосив під час прес-конференції для регіональних ЗМІ

На переконання посадовця, зміни в законодавстві стали поштовхом до покращення ситуації на ринку праці. Так, відповідно до соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА, проголошених 7 березня 2012 року, у липні 2012 року був прийнятий у новій редакції Закон України «Про зайнятість населення».

«Законом запроваджено сучасні інструменти стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, посилення мотивації працівників та роботодавців до легального працевлаштування, зниження рівня молодіжного безробіття, покращення ситуації із зайнятістю людей зрілого віку, встановлення зв’язку між освітою та ринком праці, подолання дефіциту можливостей для професійного зростання особи, підвищення темпів створення нових робочих місць», – прокоментував Ігор Яговдик.

Він зазначив, що на стимулювання підвищення зайнятості населення, збереження, легалізації і створення робочих місць спрямовані ст.26 та ст. 27 цього закону, якими передбачено компенсацію єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцям, які працевлаштовують за направленням служби зайнятості осіб на нові робочі місця. Так, у поточному році з компенсацією єдиного внеску працевлаштовано 152 особи. У 2014 році за таким механізмом прогнозується забезпечити робочим місцем 1 тисячу осіб.

Крім того, у 2013 році 395 громадян отримали одноразову допомогу по безробіттю. За цей період підприємцями, які зареєстрували підприємницьку діяльність, створено 35 нових робочих місць.

Заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що аналіз напрямків підприємницької діяльності, за якими розпочали трудову діяльність колишні безробітні, свідчить: найбільшу частку (майже 70%) складають підприємці, які здійснюють діяльність у сфері надання послуг населенню, близько 20% – у торговельному бізнесі, більше 10% – у сфері агропромислового комплексу.