4ekannia
Один лише раз на рік, казкової зимової пори, відбувається справжнє диво, якого з нетерпінням чекає дітвора та дорослі. На засніжену землю срібною доріжкою з неба приходить на землю Святий Миколай. Він мандрує містами і селами, від оселі до оселі й приносить кожній людині приємний і довгоочікуваний дарунок. У цей час звичайний сніг перетворюється на срібло, оживають кольорові дитячі сни, здійснюються найзаповітніші мрії. І весь світ стає на краплинку щасливішим і добрішим.

Конотоп теж чекає свят, та його мешканці заздалегідь розпочали готуватися до святкування Нового року та Різдва Христового. Хто ж в цьому році замовив подарунок, написавши листа Святому Миколаю? Перш за все, особливу увагу Святий Миколай приділить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, дітям з малозабезпечених і багатодітних сімей, дітям, які залишилися без догляду або опинилися у складних життєвих обставинах. 19 грудня дітей-вихованців шкіл-інтернатів міста та будинку соціального захисту, благодійного фонду «Джерельце», фонду тяжкохворих дітей «Серця любові» відвідають представники міської влади та благодійники, щоб привітати дітей та вручити їм солодкі подарунки. В Центрі дитячо-юнацької творчості та дошкільному навчальному закладі «Райдужний» відбудуться святкові програми для дітей благодійного фонду «Відень», які підготували для них творчі колективи навчальних закладів міста. Дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування, учнів інклюзивних класів міста святий Миколай привітає солодощами у міських розважальних центрах «Калейдоскоп» та «Мадагаскар». Цього ж дня для дітей з сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах будуть влаштовані свята з концертно-ігровими програмами та подарунками у кафе «Нічка», «Зиг-заг» та «Пелікан» – за підтримки приватних підприємців міста, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, творчих колективів загальноосвітніх шкіл №5, 11 та станції юних туристів. Протягом дня відбудуться різноманітні святкові заходи: на базі фізкультурно-оздоровчого комплексу у командному святі «Найсильніший Миколай» змагатимуться учні загальноосвітніх шкіл міста, в Центрі дитячо-юнацької творчості, дитячій школі мистецтв, дитячих музичних школах №1 та 2 будуть проведені тематичні уроки, концерти та театралізовані програми, присвячені Дню святого Миколая. В навчальних закладах міста протягом дня відбудуться єдина етнографічна виховна година «Диво грудневої ночі». Також пройде святкова акція «Святий отче Миколай, жодну хату не минай» – тяжкохворих дітей привітають на дому за місцем проживання фахівці міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з благодійною акцією «Самодіяльні артисти – до ліжка хворої дитини» учасники творчих колективів міського будинку культури «Зоряний» вирушать до хворих дітей, які знаходимуться в цей день на лікарняних ліжках у центральній районній та відділковій лікарнях. Та головним святом у цей день стане відкриття головної ялинки міста, що відбудеться о 16.00  в парку культури та відпочинку. На всіх мешканців та гостей міста в парку культури та відпочинку чекає театралізоване дійство «Перша зіронька горить – Новий рік до нас спішить!», розваги та сюрпризи під новорічною ялинкою.

 

 

У місті розпочалася та триває благодійна акція «Йде святий Миколай, ти добром його стрічай!» – по збору дитячих речей: одягу, взуття, книг, іграшок, що будуть передані дітям з сімей, що опинилися в складних сімейних обставинах. У грудні-січні в місті відбудуться свята на міських кварталах «Одягни ялинку в своєму мікрорайоні», в центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» будуть проведені міські конкурси «Замість ялинки – букет» та «Різдвяний чобіток» між навчальними закладами міста за участі квартальних комітетів, у міському краєзнавчому музеї ім. О.М.Лазаревського для учнів шкіл відкриє двері музична вітальня «Кришталеві мелодії зими», у всіх закладах освіти та культури пройдуть новорічні ранки. Міський будинок культури «Зоряний» чекає всіх дітей та їх батьків на новорічну виставу за мотивами казки «Снігова королева», відвідати  розважальні новорічні програми запрошують Центр дитячо-юнацької творчості та дитяча школа мистецтв. У ці ж дні у новому приміщенні відкриє свої двері дитяча художня школа, в міському будинку культури «Сучасник будуть проведені концертно-розважальна програма для студентської молоді «Новорічний вернісаж». 12 січня вже нового 2014 року за ініціативи Конотопсько-Глухівської єпархії в міському будинку культури «Зоряний» відбудеться фестиваль колядок «Різдвяний передзвін», що вже став традиційним в нашому місті.

З метою забезпечення організації відпочинку, оздоровлення та змістовного дозвілля дітей і юнацтва під час новорічних свят і зимових канікул, заплановано проведення новорічних ранків, вистав, концертних заходів, екскурсій та туристичних поїздок до інших міст. Для дітлахів та молоді по різних мікрорайонах відбудуться спортивні змагання, в місті працюватимуть 6 ковзанок: в центрі міста (вул. Лісового та стадіон «Юність»), у мікрорайонах «Житломасив», «Сім вітрів», вул. Клубній.

Любі друзі! Від щирого серця ми бажаємо вам на цілий рік щасливих усмішок та радісних очей! Нехай Святий Миколай оберігає кожного з вас, допомагає в скрутну хвилину, а його ласка супроводжує все ваше життя!