soborn bibl

Двадцяте  століття  залишило  нам у спадок вершинні події минулого, які,

віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність.

До таких подій належить 22 січня 1919 року – День ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно – Української Народної  Республіки.

Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності України та Свободи.

        В рамках святкування 95-ї річниці від цих доленосних подій у центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова для учнівської молоді міста було проведено урок української державності “Вона наш вибір, наша мрія, Соборна, вільна Україна”.

    “Президент України ставить перед органами влади завдання провести на належному рівні заходи, пов’язані з цим святом, задля забезпечення національної єдності та громадянської злагоди у суспільстві” – зазначила заступник міського голови Тетяна Шерудило, відкриваючи урок української державності.

Бібліотекарі Ніна Супрунова та Тетяна Головашова розповіли про тривалий  і тяжкий шлях боротьби українського народу за об’єднання розрізнених земель в одну єдину державу – Україну. Продовжив розповідь  бібліотекарів про події січня 1919 року вчитель історії СШ №2 Віктор Прокопець. Присутні мали можливість переглянути матеріали історичної хроніки того часу. 

Доповнювала захід організована в читальній залі бібліотеки й книжкова виставка історичної пам’яті «Соборна країна – навіки єдина», на якій була представлена література з українського державотворення.