Протягом минулого року посадовими особами Територіальної державної інспекції з питань праці у Сумській області здійснено 1266 перевірок додержання законодавства про працю, що на 18% більше у порівнянні з минулим роком. Під час перевірок державними інспекторами праці виявлено 2728 порушень трудового законодавства. За наслідками перевірок державним інспектором праці внесено 921 припис, за виконанням яких встановлено контроль. За невиконання вимог припису 80 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно ст. 188-6 КУпАП.

За результатами перевірок суб’єктів господарювання складено та передано до суду 721 протокол про адміністративні правопорушення, по яких судами винесено 668 рішень щодо адміністративної відповідальності.

До правоохоронних органів передано 56 матеріалів перевірок, в яких встановлено , грубі порушення трудового законодавства.

На території м. Конотоп упродовж 2013 року посадовими особами інспекції проведено 64 перевірки додержання трудового законодавства, з яких 16 – за пропозицією правоохоронних органів,, 1 – за пропозицією місцевих органів виконавчої влади. Зокрема, здійснено 2 перевірки ДП “Попівський експериментальний завод” (заборгованість станом на 29.11.2013 становить 116,7 тис. грн.)

У 40 роботодавців міста виявлено 134 порушення трудового законодавства, зокрема, з питань оплати праці – 97, оформлення трудових договорів – 8, з питань робочого часу та часу відпочинку -15, трудової дисципліни – 2, колективних договорів -1, страхових виплат -1, з питань невиконання нормативів робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів – 3, матеріальної допомоги – 3, з питань порядку ведення трудових книжок – 4. За наслідками перевірок державним інспектором праці внесено «46 приписів, за виконанням яких встановлено контроль. До кожного порушника трудового законодавства вжито заходів реагування, передбачених чинним законодавством.

До правоохоронних органів спрямовано матеріали 6 перевірок для прийняття рішення згідно зі ст. 214 КПК України про притягнення винних посадових осіб до кримінальної відповідальності. Крім цього, за результатами перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на території міста, складено та передано до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, по яких судами винесено 16 рішень з накладенням штрафних санкцій на суму 8,3 тис. грн., 5 – оголошено усне зауваження, 2 – закрито за відсутністю складу адміністративного правопорушення, 2 – закрито за інших обставин.

За невиконання вимог припису 9 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно ст. 188-6 КУпАП (сума штрафних санкцій -10,2 тис. грн.).

Відповідно до повноважень державними інспекторами праці вживаються заходи щодо притягнення винних . посадових осіб до дисциплінарної відповідальності: упродовж 2013 року внесено 35 таких подань.