xolokost
У великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею імені О.М.Лазаревського 27 січня 2014 року відбувся вечір-пам’ять «Голокост і доля людини» (вшанування пам’яті жертв єврейського народу загинувших у голокості 1941-1945 років).

До уваги присутніх на заході була оформлена міні-виставка присвячена культурі єврейського народу, книги дореволюційних видань та сучасна література з висвітлення теми голокосту.

Почесними гостями заходу були Григорій Доляр (лікар-онколог Конотопської центральної районної лікарні та депутат Сумської обласної ради) та Зоя Шалівська (член Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка).

Захід відвідали студенти Конотопського медичного училища, учні Конотопської міської гімназії та ветерани праці з Конотопського територіального центру.

Під час заходу звучали класичні музичні твори Рольфа Ловланда (пісня із кінофільму «Таємничий сад») у виконанні викладачів дитячої музичної школи №2 Юлії Шершак та Марини Богдан та музичний твір Олександро Д’Амброзіо «Романс» у виконанні викладачів дитячої музичної школи №1 Людмили Щербань і Вікторії Лабузовської.

Григорій Доляр, який в ранньому дитинстві сам пройшов через страшне пекло концентраційних таборів для осіб єврейської національності, розповів присутнім про власні спогади та про страшні наслідки голокосту.

Зоя Шалівська розповіла присутнім про власних родичів, які допомагали єврейському народу уникати переслідувань фашистів, та про багатьох інших мешканців України, яки зробили неоціненних внесок у порятунок від винищення осіб єврейської національності.

Присутні дізнались про події голокосту у Європі, Україні та власне у місті Конотопі.

Присутні вшанували жертв єврейського народу, загинувших від рук фашистів та їх поплічників, у вирі голокосту «хвилиною мовчання».