12 серпня 2009 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №887 “Про затвердження Порядку надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням”.
    Цей Порядок визначає механізм надання компенсації за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла:
– працівникам з видобутку (переробки) вугілля та вуглебудівних підприємств;
– інвалідам і ветеранам війни та праці, особам, нагородженим знаками Шахтарської Слави або Шахтарської Доблесті трьох ступенів, особам, інвалідність яких настала внаслідок загального захворювання, у разі, якщо вони користувалися цим правом на настання інвалідності;
– пенсіонерам, які працювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля;
– сім’ям працівників, що загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, які отримують пенсії у зв’язку з втратою годувальника.
          Компенсація нараховується на підставі пред’явлених платіжних документів про фактичну оплату спожитих за попередній місяць електроенергії, природного газу для приготування їжі і послуг з центрального опалення житла, що подаються щомісяця.
З питань надання роз’яснень просимо звертатися за адресою: м. Конотоп, пр. Миру,6, кімната №11, управління праці та соціального захисту населення,    т.2 63 53.