medusina
У приміщенні Конотопської міської ради відбулась зустріч керуючого справами виконкому Анатолія Фалька, керівництва Конотопської центральної  районної лікарні з мешканцями міста та представниками засобів масової інформації. Основною темою зустрічі стала  «Реформування галузі охорони здоров’я міста на засадах сімейної медицини».

Відкриваючи зустріч, Анатолій Петрович Фалько відзначив, що на виконання соціальних ініціатив Президента України в галузі медицини у місті проводиться значна робота, а саме проводиться модернізація закладів, що надають первинну медичну допомогу в амбулаторних умовах, продовжується робота по впровадженню нових форм надання медичних послуг населенню – організація амбулаторій ЗПСМ у віддалених районах, що зробить медичну допомогу наближеною до населення.

«Надання медичних послуг за сімейно-територіальною ознакою – це найбільш доступна форма медичної допомоги» – відзначив керуючий справами виконкому.

Відповідаючи на питання конотопчан щодо роботи відділкової лікарні ст.Конотоп, головний лікар ЦРЛ Володимир Драганюк відзначив, що відкриття амбулаторій ЗПСМ дасть можливість охопити медичним обслуговуванням все населення міста, в тому числі райони міста, що обслуговує відділкова лікарня. В даних амбулаторіях проводитиметься забір аналізів, щеплення, медичні маніпуляції, фізіотерапевтичні процедури, здійснюватиметься оформлення та видача лікарняних листів, працюватиме службовий автомобіль для медичного обслуговування населення на дому, що надасть можливість мешканцям міста скоротити час відвідування лікарні та уникнути черг в поліклініках. Медична допомога дітям, і надалі, надаватиметься закріпленим за дільницею педіатром, дорослих буде обслуговувати закріплений за дільницею терапевт – відзначив головний лікар ЦРЛ.

За словами завідувача Центральної районної поліклініки Валерія Сутуліна, з 2007 року працює терапевтична дільниця по вул.Рябошапка. Розроблено план на 2013-2015 роки по створенню в інших мікрорайонах міста амбулаторій сімейного типу. Прийняте рішення міської ради (6 скликання, 36 сесія) від 28.08.2013 «Про створення комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Конотопа» (ЦПМСД).

Визначена можливість створення амбулаторії ЗПСМ на базі поліклініки по обслуговуванню дорослого населення. Для відкриття у мікрорайоні «Загребелля» амбулаторії загальної практики сімейної медицини, приміщення колишнього дитсадка по вул.Пушкіна,9 передане на баланс Конотопської ЦРЛ. Проводиться переобладнання та електромонтажні роботи. Наступним кроком буде відкриття  амбулаторії сімейного типу в мікрорайоні «Житломасив», де підібрано приміщення площею 335 кв.м. На 2015 рік  планується створення амбулаторії сімейного типу в мікрорайоні «КВРЗ».

Також керівники ЦРЛ відповіли на ряд інших важливих питань городян