07 лютого в приміщенні міських курсів цивільного захисту відбулося підведення підсумків роботи органів управління, керівного складу та сил цивільного захисту м.Конотоп за 2013 рік.

В підведенні підсумків роботи взяли участь спеціалісти відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами міської ради, начальники штабів цивільного захисту об’єктів господарської діяльності міста, особовий склад міських курсів цивільного захисту, представники Конотопського районного відділу Державної служби України з надзвичайної ситуації, представники комунального закладу “Рятувально-водолазна служба”, товариства “Червоного хреста”, міськрайонного управління Держсанепідслужби, керівники служб цивільного захисту міста.

З докладом про підсумки роботи органів управління, керівного складу та сил цивільного захисту м.Конотоп за 2013 рік виступив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами міської ради Мусієнко С.В., який у своїй доповіді наголосив, що:

Робота органів управління, керівного складу та сил цивільного захисту  в 2013 році зосереджувалась на виконанні завдань визначених розпорядженнями голови ОДА від 07.12.2012 №496-ОД “Про основні напрямки підготовки і завдання цивільного захисту Сумської області на 2013 рік” та міського голови від 20.12.2012 №339-р “Про основні напрямки підготовки завдання цивільного захисту м.Конотопа на 2013 рік”.

Проведені заходи в 2013 році спрямовувались на виконання комплексних дій по ефективній реалізації державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Розпорядженням міського голови від 03.12.2010 № 313-р створено міську комісію з питань ТЕБ та НС, головою комісії призначено заступника міського голови  Губенко Н.С.

Робота міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій була направлена, насамперед, на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на території міста.

За 12 місяців минулого року міською комісією по ТЕБ та НС було проведено 8 засідань, на яких було розглянуто 23 питання: прибирання снігу та снігових наметів, щодо підготовки до пропуску весняного паводку і льодоходу, стан роботи по виконанню комплексного плану заходів по боротьбі і профілактиці грипу (пташиного грипу) та гострих респіраторних вірусних інфекцій, про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя території міста у весняно- літній період 2013 року, про перевірку готовності об’єктів харчової, переробної та м’ясомолочної промисловості до роботи в весняно-літній період 2013 року, про стан водозабезпечення  населення міста, про заходи щодо попередження  загибелі людей на водних об’єктах в літній період 2013 року, про заходи щодо запобігання отруєння грибами серед населення міста в літньо-осінній період 2013 року, про ліквідацію карантинного бур’яну амброзії полинолистої на території міста, про підготовку об’єктів життєзабезпечення міста до роботи в осінньо-зимовий період, про заходи по боротьбі з грипом, іншими гострими респіраторними інфекціями та їх профілактиці в м. Конотоп на епідемічний сезон  2013-2014 років, про стан цивільного захисту та техногенної безпеки об’єктів м’ясомолочного переробного комплексу, про заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах міста у зимовий період 2013-2014 років,  про інвентаризацію захисних споруд ЦЗ, про затвердження плану роботи міської комісії з питань ТЕБ та НС на 2014 рік.

Проведеними заходами вдалося не допустити виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території міста, пов’язаних з сильними опадами в зимовий період загибелі людей на водних об’єктах міста, масових отруєнь населення.

У 2013 році проведена інвентаризація радіоактивних відходів на території міста.

Плануючі документи з питань попередження надзвичайних ситуацій і їх ліквідації на підприємствах, установах та організаціях розроблені.

20 листопада 2013 року проведена річна технічна перевірка системи оповіщення цивільної оборони міста. Система оповіщення цивільної оборони відповідає вимогам “Положення про організацію оповіщення та зв’язку у надзвичайних ситуаціях”, та 3 квартальних перевірки. Акти перевірок направлені до управління з питань НС та у СЗН облдержадміністрації.

На обласних курсах ЦО підготовлено за 12 місяців 34 осіб, на міських курсах 124 чоловік, що складає 83% від запланованого. Виконання плану по навчанню не вдалося виконати на 100% в зв’язку з закриттям промислових підприємств та скорочення штату на підприємствах ТОВ НВО “Червоний металіст”, Конотопський механічний завод”, ТОВ “КЗРДП”, філія “Конотопський молзавод ТОВ “МалКА-транс”.

Комплексні об’єктові навчання та тренування на об’єктах господарської діяльності, в учбових закладах та установах міста проводяться по тематиці мирного часу (мають достатній рівень методичної підготовки).

В навчальних і дошкільних закладах міста проведено “День ЦЗ” та “Тиждень безпеки дитини” та огляд-конкурс з питань захисту життя і здоров’я дітей від надзвичайних ситуацій в дошкільних закладах міста.

В квітні 2013 року проведена перевірка готовності об’єктів харчової, переробної та м’ясо-молочної  промисловості до роботи у весняно-літній період 2013 року.

Створено накопичення лікарських засобів, виробів медичного призначення і медичного устаткування для ліквідації медико-санітарних наслідків НС проводиться на підставі наказу по ЦРБ № 553 від 14.11.01. На 20.12.2013 на базі ЦРЛ для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру створено резерв медикаментів із 120 найменувань на суму 38942,07 грн. що складає 51% від плану. Зменшення планових показників відбулося в зв’язку з закінченням терміну придатності лікарських засобів, ряд ліків переведено на поточне використання. В січні-лютому місяці буде проведено поповнення лікарських засобів згідно номенклатури до 100%.

Відділом з питань НС, ЦЗН та ВПО міської ради створено резерв паливо-мастильних матеріалів на випадок ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Спеціалістами відділу з питань НС, ЦЗН та взаємодії з правоохоронними органами міської ради за рік здійснено 4 виїздів на місце знахідок вибухонебезпечних предметів. Знахідки знищенні саперами Роменського загону Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Робота комунального закладу “Рятувально-водолазна служба” спрямовувалася на запобігання загибелі людей на водних об’єктах міста, підготовки міського пляжу до літнього оздоровчого сезону, це пофарбування обладнання пляжу, обстеження акваторії дна водойми та підтримання санітарного стану протягом сезону. Службою попереджено загибель 9 осіб, водолазами піднято 3 загиблих на водоймах в Конотопському районі. В 2009 році Закладом отримано ліцензію на виконання водолазних робіт в Міністерстві надзвичайних ситуацій України.

За 2013 рік спеціалістами відділу з питань НС, ЦЗН та взаємодії з правоохоронними органами міської ради в засобах масової інформації:

-виступів по радіо – 1

-виступів по телебаченню – 1

-в газеті “Конотопський край” – 10 статей

На підведенні підсумків роботи органів управління цивільного захисту за 2013 рік в управлінні надзвичайних ситуацій Сумської облдержадміністрації 29 січня 2014 року м.Конотоп відзначили в кращу сторону.