vgan myzei
«І біль Афганістану в серцях у нас навік» – таку назву мав вечір пам’яті присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-й річниці виведення військ радянських військ з Республіки Афганістан, який відбувся 18.02.2014 у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського.

На зустріч з учнями Конотопської міської гімназії прийшли: учасник війни в Афганістані, підполковник запасу, кавалер двох орденів Червоної Зірки Володимир Сущенко, відомий конотопський скульптор Юрій Ведмідь та початківець-композитор і співак Володимир Назимко.

Володимир Сущенко познайомив учнів гімназії з військовою історією Афганістану та участю радянських військ у Афганській війні 1979-1989 років. Юрій Ведмідь розповів про історію створення Конотопського меморіального комплексу воїнам-інтернаціоналістам та про свої творчі плани. Тепло зустріли присутні музичний виступ молодого конотопського співака Володимира Назимка, який виступив з новою піснею про Афганістан, присвяченої пам’яті афганця Ігоря Ішутова.

Вчитель історії Конотопської міської гімназії Галина Яскович розповіла про патріотичне виховання на прикладі вивчення історії воїнів-інтернаціоналістів. Учасники вечора-памяті вшанували пам’ять загиблих учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання. Захід проводив науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Шаміль Акічев.